Головна Цікаво Вибір – за громадою!

Вибір – за громадою!

680

7 серпня відбулися загальні збори громад міста Буська та села Сторонибаби, які  подали свої заявки для участі в проекті "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури" Українського фонду соціальних ініціатив. З-поміж кількох важливих об'єктів бущани обрали капітальний ремонт ДНЗ "Берізка" та проведення енергозберігаючих заходів у Буській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, а сторонибабці (на знімку внизу) – реконструкцію системи опалення з будівництвом паливної ДНЗ "Курочка Ряба". Забігаючи наперед, зазначу, що чисельна присутність мешканців Буська у районному Народному домі і Сторонибаб – у приміщенні сільської ради, а найбільше матерів та бабусь дошкільнят і школярів – підкреслювала активність громади у прагненні вирішити соціальні проблеми та була однією з умов участі і перемоги в конкурсі проектів, де левову частку коштів дає німецький уряд.

Нагадаємо, що проект "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури", який на 80% фінансується  урядом Німеччини через німецький банк розвитку KFW,  впроваджуватиме мікропроекти на рівні громад сіл та малих міст і передбачає проведення ремонтно-будівельних робіт, придбання обладнання, проведення навчання та консультаційних послуг для громад. А ось реалізовуватимуться вони на базі об'єктів соціальної сфери шкіл, дитячих садочків, амбулаторій, ФАПів, народних домів, бібліотек і водоводів. Яких саме, люди вирішують гуртом на загальних зборах громади. До того ж 20% – це місцеві кошти. Правда, на Львівщині і Бущині зокрема, 10% фінансуватимуть з обласного бюджету, а 10% – громади. Але спершу має бути крок від людей, готовність співфінансувати проект і обрати склад Агенції з його впровадження.

Ще один цікавий нюанс – мікропроект повинен мати істотний позитивний вплив на енергозбереження. Про усе це розповіла мешканцям населених пунктів, які зголосились стати учасниками соціальних ініціатив, консультант УФСІ Наталія Датченко.

Не дивно, що у районі громад, охочих покращити  інфраструктуру свого села, чимало. За словами керівника управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Ольги Стець, у Бущині на конкурс вже подали 13 заявок.

Люди розуміють, що такої чудової нагоди не варто втрачати. Правда, проблем у кожному селі чимало, тому треба зважувати усі «за» і «проти», аби не помилитись з вибором найголовнішого. Як от, приміром, в Сторонибабах довелось обирати між реконструкцією паливної дитячого садка, будівництвом водогону та вуличним освітленням. Усе ж  перевагу надали дітям. Як і в Буську, Новому Милятині, Задвір'ї, Красному, Яблунівці, Андріївці, Тур'ї та ін.

 

Ірина ГАЄВСЬКА

На знімку вгорі (зліва направо): керівник управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Буської РДА Ольга Стець, консультант з соціальних питань Українського фонду соціальних ініціатив Наталія Датченко та Сторонибабський сільський голова Ірина Виниченко.