Головна Цікаво Вибираємо металопрофіль для паркану

Вибираємо металопрофіль для паркану

1200
профнастил для паркану

Коли ми ставимо паркан для приватного будинку або дачі, ми навряд чи припускаємо ремонтувати або зовсім змінювати його через кілька років. Для того, щоб паркан без проблем слугував довгі роки, потрібно правильно вибрати матеріали.

Паркан не сприймає на себе значні навантаження, як, наприклад, покрівля. Тому для огорожі з металопрофілю купуйте листи марки “С” , який ви можете придбати на сайті інтернет-магазину Сталекс stalex.ua/products/profnastil/profnastil-dlya-zabora.html. Фахівці магазину допоможуть вам у виборі, але перед тим варто прочитати статтю, щоб зрозуміти деякі особливості вибору металопрофілю для паркану.

Товщина металу і висота профілю (гофри) визначають жорсткість (відсутність прогинів) і міцність виробу.

Для паркану достатніми будуть наступні розміри листа профнастилу: товщина 0,4-0,5 мм, довжина 0,5-2 м (залежно від висоти і конструкції огорожі).

Рекомендована висота профілю (гофри) 8-20 мм. Профілі С20 раціонально застосовувати тільки при значних вітрових навантаженнях. Марки С8 досить для створення надійної стіни навколо ділянки.

Звичайно, можна купити лист для паркану товщиною більше 0,5 мм. Огорожа від цього не розвалиться. Але на товсті листи витрачається більше металу. Відповідно, вони будуть дорожче. Сенсу в цій переплаті немає, тому що істотних навантажень на металопрофільне полотно не виявляється.

Аналогічна ситуація і з високими профілями. Вони також більш матеріаломісткі та, відповідно, дорогі. До того ж на парканні листи з високим гофруванням будуть виглядати громіздко і недоречно, вони вимагатимуть більш міцних направляючих і опор.

А ось на чому не варто економити, так це на покритті: лакофарбовий шар постійно потрібно буде відновлювати. А це зайві грошові, часові та трудові витрати.

Оцинковані профільні листи для паркану теж не рекомендується вибирати. По-перше, це неестетично. По-друге, менш довговічне. Полімерний шар є не тільки декоративним оформленням листа, але і служить додатковим антикорозійним захистом. Оцинкований металопрофіль частіше використовують для огородження будівельних майданчиків.

Пильну увагу варто приділити вибору полімерному покритті, особливо якщо поблизу огорожі припускаєте висадити дерева і чагарники. В цьому випадку гілки рослин можуть зачіпати і дряпати верхнє покриття, створюючи осередки корозії металу.

Оскільки паркан видно з двох сторін – з вулиці і з двору, не пошкодуйте грошей на покупку двостороннього кольорового профнастилу.

Для парканів і облицювання стін можна використовувати декоративні листи металопрофілю під дерево, камінь, цеглу. Майте на увазі, що такі варіанти обійдуться в 1,5-2 рази дорожче. Чи є сенс в цьому випадку платити більше? Справа смаку. Але термін служби декорованих листів близько 20 років, в той час як звичайного – близько 50 років.

І ще: купуйте листи перевірених брендів. Навіть серед маститих виробників можна знайти оптимальний варіант за співвідношенням ціна-якість.