Головна Цікаво Як SSL сертифікат захищає користувачів

Як SSL сертифікат захищає користувачів

1007

Дуже часто багато з нас роблять одну і ту ж помилку: реєструються і входять в свої облікові записи на незахищених інтернет-ресурсах. Визначити відсутність захисту в той же час досить просто – якщо в рядку браузера перед адресою сайту ви бачите значок старого протоколу для передачі даних: http. Це позначення вказує на те, що все, що ви передаєте на цей сайт, передається в оригінальному вигляді без будь-якої шифровки і захисту. Таким чином у зловмисників з’являється можливість крадіжки даних, що в подальшому тягне за собою небажані наслідки.

При передачі даних по незахищеному з’єднанню загроза крадіжки поширюється на всі відправлені дані. Таким чином злочинці отримують телефонні номери, дані по кредитних картах, адреси проживання та іншу інформацію, яка в руках зловмисників може перетворитися на зброю проти вас самих.

Чи винен в цьому сам ресурс? На це питання однозначно відповісти не можна. З одного боку, власник сервісу не подбав про безпеку своїх користувачів, з іншого – всі користувачі повинні знати про існуючу загрозу. Особливо, якщо мова йде про передачу важливої ​​інформації, отримавши яку злочинці можуть заволодіти вашими грошима, паспортними даними та т.п.

Як відрізнити захищені сайти

Всі сайти, що працюють по захищеному з’єднанню https передають інформацію по захищеному каналу. Це означає, що дані в процесі передачі шифруються і без спеціального коду доступу злочинці розшифрувати їх просто не можуть. Так працюють всі авторитетні банки – їх онлайн-системи працюють виключно за цим протоколом, про що свідчить зелений підпис з замочком перед адресою сайту в рядку браузера.

Крім цього, по захищеному протоколу інформація надходить в більшість великих інтернет-магазинів, проте в цьому слід попередньо переконуватися, заходячи на сайт. Це важливо, адже якщо надбанням шахраїв стануть ваші імейл-адреси або номер мобільного, звільнитися від небажаних розсилок буде непросто.

Як захистити свій сайт

Якщо ви є власником онлайн-ресурсу і поки ще не подбали про захист ваших користувачів, вам варто знати, що зробити це досить просто. Безпечне https з’єднання забезпечує спеціальний SSL сертифікат, зареєструвати який може як фізична, так і юридична особа.

Крім захисту, ви можете застерегти свій сайт від небажаного сайту-двійника, що збирає дані ваших клієнтів, а іноді і стягує плату за нібито реальні товари. Адже оригінальність вашого ресурсу буде підтверджена спеціальним зеленим підписом, про що ви повідомите всім вашим клієнтам. При цьому репутація вашого сайту збільшитися в рази, так само, як і його популярність, адже довірчі відносини між компанією і клієнтом – основа будь-якого успішного на сьогодні бізнесу.