Головна Цікаво Як вибрати колісні диски для легкового автомобіля

Як вибрати колісні диски для легкового автомобіля

1226

Деякі автолюбителі вважають, що колісні диски на їхніх автомобілях встановлюються тільки для прикраси. Але це велика помилка. Як правило, правильно підібрані диски можуть значно поліпшити динаміку і керованість автомобіля, а також істотно поліпшити плавність його ходу. А їх помилковий підбір може привести до поломки авто або ще гірше до ДТП.

При виборі колісних дисків необхідно звертати увагу не тільки на їх естетичні якості, але і на міцність і надійність дисків. Так як при їзді вашого автомобіля, саме, диски приймають на себе перший удар при попаданні в вибоїни або ями на дорозі.

Для виготовлення колісних дисків використовують різні матеріали і різні технології. Диски відрізняються кріпленнями і автоексплуатаційними властивостями. Великий вибір дисків різних типів ви можете придбати на сайті інтернет-магазину ТитанШина. Придбавши на сайті, ви зможете їх отримати в різних куточках України. Іншими словами, при виборі дисків необхідно враховувати безліч нюансів, які допоможуть вам в їх подальшої експлуатації.

Колісні диски поділяються на три основних типи:

1. Штамповані;

2. Легкосплавні (литі, ковані);

3. Складові.

Штамповані або сталеві колісні диски

Виготовляють штамповані диски простий штампуванням з листової сталі. Такий метод виробництва досить проста, тому і вартість сталевих дисків нижче інших (у півтора-два рази нижче легкосплавнных). Ці диски дуже міцні і прості в ремонті. Влетівши в яму штампований диск не ламається, а просто мнеться, ніж рятує підвіску автомобіля.

До негативних якостей таких дисків можна віднести їх вагу. Вони на 30% важче легкосплавних. І цей недолік знижує керованість автомобіля, а також зменшує термін експлуатації штатної підвіски.

Базові версії автомобілів, які найчастіше оснащуються штампованими дисками. Основними виробниками таких дисків є: KFZ, Mefro, КрКЗ і Eurodisk.

До плюсів штампованих дисків можна віднести:

1. Невисока вартість;

2. Здатність до пружній деформації;

3. Ремонтопридатність.

До мінусів відноситься:

1. Велику вагу;

2. Схильність іржавіння;

3. Мала красивість

Литі легкосплавні колісні диски

Виготовляють легкосплавні диски двома способами. Перший спосіб це лиття, а другий методом кування. Всі такі диски роблять із сплавів легких металів (алюміній, магній). Найбільш популярні – алюмінієві. Вони стійкі до змін погодних умов і неподвержены іржавіння. Диски з магнію вимагають дуже хорошого захисного покриття, але вони трохи легше алюмінієвих.

Легкосплавні диски відрізняються від штампованих більш високої механопрочностью, антикорозійною стійкістю, більш високою вартістю і набагато меншою вагою.

Більш маленький вага дисків полегшує керованість автомобілем, покращує роботу підвіски і добре впливає на динаміку автомобіля. Завдяки властивостям легких металів, легкосплавні диски можуть бути різноманітного дизайну. Але ці ж властивості практично виключають здатність до пружній деформації дисків (при сильному ударі розколюються) і вони схильні до мікротріщин. Такі диски можна вирівняти, застосувавши молоток або кувалду, як штамповані диски.

Основними виробниками таких дисків є: TechLine, Artec,K&K, BBS,Aez, Alessio і Rondell.

До плюсів литих легкосплавних дисків можна віднести:

1. Різноманітність дизайну;

2. Незначна вага;

3. Антикоррозийность;

4. Механопрочность.

До мінусів відносяться:

1. Можуть розлетітися при сильному ударі;

2. Має більш високу ціну.

Ковані легкосплавні колісні диски

Ковані диски є модифікацією легкосплавних дисків. За технологією виробництва ковані диски відрізняються від литих. Вони штампуються з заготовок, а не відливаються. Ввібравши в себе безліч позитивних властивостей литих дисків, ковані володіють своїми особливостями. Вони міцніше литих, і це дозволяє знизити їх вагу на двадцять-тридцять відсотків порівняно з литими дисками і на 30-50% порівняно з штампованими дисками.

У кованих дисків хороша пластичність, що не дає йому руйнуватися після сильного удару, а він просто напросто деформується. У таких дисків висока ремонтопридатність, але малий вибір дизайну для них.

Основними виробниками кованих дисків є: “Вілс”, СЛІКИ,ВСМПО, КУМЗ, Solomon Alsberg і КРАМЗ.

До плюсів кованих легкосплавних дисків можна віднести:

1. Висока міцність;

2. Незначна вага;

3. Здатність до пружній деформації;

4. Ремонтопридатність.

До мінусів відноситься:

1. Висока вартість;

2. Малий вибір дизайну.

Складові колісні диски

Диски виготовлені з двох різних частин – литий і кованою, називають складовими дисками. За технологією до литому диску на титанових болтах, кріпиться кований обід, і отримуємо складовою диск. Обід на такому диску може бути як суцільним, так і розбірним.

Складові диски увібрали в себе всі позитивні властивості литих і кованих дисків. Вони можуть похвалитися різноманітністю дизайну, як литі диски, і хорошою міцністю, як ковані. Також вони більш ремонтопридатні – можна замінити обід, не змінюючи весь диск.

Основні виробники складових дисків компанії Мarcello і OZ.

Плюсами складових дисків є їх:

1. Висока міцність;

2. Незначна вага;

3. Здатність до пружній деформації;

4. Ремонтопридатність;

5. Різноманітність дизайну.

До мінусів цих дисків можна віднести:

1. Дуже висока ціна.