Головна Цікаво Як зробити викрійку шорт

Як зробити викрійку шорт

1755
робимо викройку шортів

В гардероби сучасної модниці завжди є місце шортів. Цей елемент гардеробу незамінний на пляжі, і цілком гармонійно вписується в діловий стиль. Залежно від крою і тканини, що використовується для пошиття, шорти можуть підходити до будь-якого стилю одягу. Для того, щоб пошити добре сидять по фігури шорти, необхідно знати як зробити викрійку шорт і визначиться з їх фасоном.

Для початку роботи над выкройкою шорт треба підготувати шматок паперу, на якій буде робитися викрійка, олівець, готова викрійка основи штанів, крейда і власне тканина. Викрійку основи штанів потрібно брати того фасону, якого повинні бути шорти. Викрійка класичних брюк підійде для викрійки шортів аналогічного стилю.

Для початку потрібно попрацювати з викрійкою основи штанів. Талія у шортах зазвичай нижче, ніж в штанах, тому, лінію талії потрібно перенести на 4-5 сантиметрів нижче. Тоді слід вимірювати довжину виробу, яку позначають на викройкою.

На одній з передніх деталей необхідно намітити лінію кишені. Для шорт з невеликим кльошем передню деталь посередині на лінії виточки необхідно розрізати і трохи розвести в сторони. Лінія талі при цьому теж трохи повинна поєднуватися.

Внутрішню частину кишені потрібно робити з підкладкової тканини. Для побудови викрійки потрібно прикласти тканину до передньої деталі викрійки шорт і намітити лінію кишені. Далі потрібно від вершини перенести в сторону на два сантиметри, а від низу близько семи сантиметрів у бік і ще близько трьох сантиметрів вниз.

Викрійка основних елементів готова. Тепер потрібно зробити викрійку пояси і шлевок. Пояс викроюється з прямокутного шматка тканини, довжина якого дорівнює обхвату талії і додати ще шість сантиметрів. Шлевкі робляться з маленьких прямокутників.

Після цього, можна приступати до викроюванню на тканини. Викрійку потрібно розкласти на виворітній стороні і обвести крейдою, залишивши по сантиметру – припуски на шви. Після цього можна зшити шорти використовуючи оверлок або швейну машинку.

Шорти завжди актуальний елемент гардеробу. Так чому не обзавестися ними, якщо пошити їх зовсім просто?