Головна Цікаво Якою має бути піч для приготування піци?

Якою має бути піч для приготування піци?

1728

Тісто для неї повинно готуватися виключно вручну без залучення жодних механічних мішалок.

Діаметр справжньої неаполітанської піци не може перевищувати 35 см, а товщина тіста в центрі не повинна бути більше трьох міліметрів. Традиційно ця страва має товсту хрустку скоринку, тоді як у Римі вважають, що краще, щоб вона була тонкою та м’якою.

Асоціація справжньої неаполітанської піци сертифікує піцерії по всьому світу на право випікати страви згідно рецептури та філософії піци неаполетано. У 2009 році в Європейському союзі за запитом Італії була зареєстрована «неаполітанська піца» як традиційна характерна для країни страва.

До кращих піцерій Неаполя належать Порт’Альба та Де Мікеле, Бренді, Ді Маттео, Сорбілло, Тріанон і Умберто. Найбільш важливою частиною італійської піци є тісто. Тісто – це набагато більше, ніж просто основа, запечена “тарілка” для топінгів. Якщо воно приготовано правильно, то це надасть страві необхідну текстуру, вдало поєднає смаки й аромати та створить відчуття автентичної італійської (неаполітанської) піци.

Яке устаткування використовують для виготовлення піци?

З розвитком масштабного приготування та доставки піци став широко розвиватися ринок різного устаткування для її виготовлення. Вибір печей станом на сьогодні є дуже широкий. Хоч вони мають назву «печі для піци», їх застосовують не тільки для приготування цієї страви, а й для випічки хліба чи пирогів. В Україні доставка піци у Львові “La П’єц” пропонує Вам відвідати смачні піци за різними рецептами, які приготовані саме в печі.

Види печей

Для приготування піци використовують:

  • дров’яні;
  • подові;
  • конвеєрні.

Перший варіант вважається класичним. Дерев’яну піч інколи називають «помпейською». Згадки про неї були ще у 1522 році. Спочатку всередину печі викладають паливо, а потім розпалюють її. Коли проходить 50-60 хвилин, а температура досягає 400-500 °С, то паливо, яке горить, пересувають до правої або лівої стінки. Завдяки цьому досягається рівномірний рух тепла.

Традиційну італійську страву викладають безпосередньо на печі та повертають її спеціальної лопатою для піци, щоб вона приготувалася найбільш рівномірно. Через 2-4 хвилини її вже дістають. Якщо Ви вирішили приготувати американську піцу, то тісто має бути товстим. Бажано знизити температуру в печі приблизно до 220-270 °С і застосовувати тільки керамічні форми для випічки. Це поліпшить смакові якості готової страви.

Піч виготовляється зі спеціальних вогнетривких матеріалів, тому вона здатна витримати температурні навантаження до 1250 °С. Частина конструкції зроблена у вигляді півсфери, завдяки чому повітря, нагріте всередині, циркулює знизу вгору. За рахунок цього і відбувається якісне приготування піци.

Топлять у цих печах дровами листяних порід, деревним вугіллям або паливними брикетами. Таке устаткування у піцеріях часто встановлюється безпосередньо в торговому залі закладу, щоб справити враження на гостей приготуванням піци у них на очах.

Сьогодні існує безліч видів печей. Вони різняться особливостями роботи, матеріалами виготовлення, габаритами та дизайном. Головне пам’ятати, що смак готової страви залежить не тільки від обладнання, а й від того, наскільки відповідально Ви поставитеся до приготування. Бажаємо успіхів!