Головна Цікаво Живу ялинку – у кожну хатинку

Живу ялинку – у кожну хатинку

800

Наближаються новорічно- різдвяні свята, а отже час подбати про їх основний атрибут у кожному домі – ялинку. Хтось прикрашатиме живе деревце, комусь до вподоби штучна красуня, а є й такі, які, аби не викидати сосонку на смітник, купують саджанці у горщиках як альтернативне рішення. Де до  свят придбати живе деревце – дізнавалася "Воля народу".
    Працівники лісгоспу радять купувати законно вирубане деревце. Їх цьогоріч заготують достатньо – потрібно лише звернутись до лісництв або придбати такі ялинки на ринку. Як і в минулому році, у зв’язку з введенням електронного обліку новорічні деревця  будуть відпускатись з пластиковими бірками зі штрих-кодом та спеціальним кріпленням до стовбура, завдяки якому можна отримати інформацію про їх походження. Ялинку продаватимуть по 40-50 гривень, сосну – від 30 до 40 грн в залежності від висоти дерева.
    Головний лісничий ДП "Буський лісгосп" Юрій Малий зауважив, що для оптових покупців при мінімальній закупці 100 штук новорічні деревця коштуватимуть 52 гривні з ПДВ. Інші лісокористувачі (підприємства АПК, військові, фермерські господарства та приватні структури), які здійснюватимуть заготівлю та реалізацію новорічних ялинок, повинні укласти договір і замовити бірки в найближчих державних лісогосподарських підприємствах.
    До речі, самовільна рубка дерев заборонена, тож на порушників чекатиме матеріальна та адміністративна відповідальність. Крім цього, незаконно придбану ялинку конфіскують, а штраф за зрубане деревце сьогодні становить від 283 гривень.
    Аби щороку не спустошувати "зелені"  легені планети, варто подбати про альтернативне рішення, як, приміром, саджанець. Його можна спочатку прикрасити в оселі, а згодом висадити коло хати. Так вам не доведеться кожного року витрачатись на зрубане деревце чи купувати дорогу штучну красуню. Для цього потрібно звернутись у лісництво і замовити собі саджанець у горщику. Це, до слова, ощадніше і, що найважливіше – законно та без шкоди для довкілля.
    Ірина КОРЧИНСЬКА