Головна Економіка Лісівники розглянули питання всихання лісів та функціонування системи електронного обліку деревини

Лісівники розглянули питання всихання лісів та функціонування системи електронного обліку деревини

Про всихання лісів та функціонування системи електронного обліку деревини на підприємствах Львівського ОУЛМГ говорили під час засідання Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового і мисливського господарства.

Присутні заслухали інформацію про санітарний стан лісових насаджень та виконання заходів щодо ліквідації осередків масового всихання лісів. За словами першого заступника начальника Львівського ОУЛМГ Ярослава Целеня, кліматичні умови останніх років Львівської області є сприятливими для масового розмноження шкідників і хвороб лісу. «Це в свою чергу призводить до значного зниження продуктивності і якісного складу лісів. Така ситуація вимагає удосконалення роботи спеціалізованої лісозахисної служби та лісогосподарських підприємств і їх підрозділів, пошуку нових методів боротьби з шкідливими явищами», – сказав він.

За інформацією посадовця, площа всихаючих соснових насаджень на кінець 2017 року склала 3070 га. У 2018 році виникло 1764 га всихаючих насаджень. З початку цього року розробили 2918 га всихаючих соснових насаджень, що становить 60% від загальної кількості.

За підсумками розгляду питання комісія лісового господарства має підготувати лист-підтримку щодо необхідності прискорити питання про внесення змін до Санітарних правил в лісах України.

Про доступ до публічної інформації з електронного обліку деревини виступив головний інженер управління Юрій Гром’як: «Державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ повноцінно проводиться електронний облік деревини в межах Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини (ЕОД). Запровадження системи електронного обліку деревини дозволяє зменшити обсяг самовільних рубок та нелегального обігу деревини, оптимізувати виробничу діяльність підприємств, підвищити якість обліку лісопродукції, зменшити час оформлення документації та кількість паперообігу. Так, в роботі працівники використовують звичайні смартфони. Програмне забезпечення постійно вдосконалюють розробники.

Щоб перевірити та упевнитись у легальності лісопродукції (перевірка №бирки, №авто, ТТН, лісорубних квитків) достатньо перейти у сервіс відкритих даних за посиланням: http://www.ukrforest.com/check , що в свою чергу було продемонстровано присутнім безпосередньо в режимі онлайн в мережі Інтернет”, – розповів він.

За результатами обговорення вирішено комісіям лісового господарства та лісопромислового комплексу підготувати лист підтримку до Львівської обласної державної адміністрації та Державного агентства лісових ресурсів України щодо необхідності запровадження системи електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів Львівської області.