Головна Інтерв'ю Що необхідно для виготовлення документів для виїзду за кордон

Що необхідно для виготовлення документів для виїзду за кордон

Подорожі Україною – це, звичайно, дуже цікаво, але ж хочеться з'їздити й до Барселони, побачити Краків чи Рим. А без закордонного паспорта це зробити не вдасться.

З 1 січня функцію виготовлення документів для виїзду українців за кордон передали Державній міграційній службі України. Відтак виникає чимало запитань, які  потребують роз'яснень. За ними ми звернулись до Ігоря Чижа, завідувача Буського сектора ДМС, який відчинив свої двері 12 грудня 2012 року на вулиці Парковій,8.

– Де можна виготовити закордонний документ?

– Паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна виготовити у будь-якому територіальному підрозділі міграційної служби Львівщини, незалежно від місця реєстрації.

Адреси територіальних підрозділів та відповідні роз'яснення є на сайті ДМС України. Окрім цього, графіки роботи територіальних підрозділів міграційних служб у Львівській області широко розповсюджені в Інтернеті з відповідними роз'ясненнями. До прикладу, можна просто набрати в пошуковику: графік прийому та видачі документів на виготовлення паспортів громадян України для виїзду за кордон територіальними підрозділами Головного управління ДМС України у Львівській області.

– Чи змінилась оплата за виготовлення закордонного паспорта?

– Не змінилась. Вартість послуги і надалі становить: держмито – 170 грн(у разі оформлення за кордоном – за тарифом консульського збору), за послуги – 87,15 грн, за бланк – 120 грн. У разі термінового (протягом 10 днів) оформлення держмито становитиме  340 грн, послуги – 174,30 грн, вартість бланка – 270 грн.

– Які  необхідні документи?

– У  територіальну міграційну службу потрібно надати насамперед заяву, в якій зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон. Заява оформляється під час подачі документів працівником підрозділу ДМС України. Також 3 платіжні документи (квитанції) з відміткою банку, відділення поштового зв'язку або коду проведеної операції про оплату вартості вищеперелічених послуг; паспорт громадянина України, а для особи, яка не досягла 16 років, свідоцтво про народження (після прийняття документів повертаються одержувачеві послуги); копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття цього реєстраційного номера та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті; військовий квиток або документ, що його замінює (для чоловіків від 18 до 25 років, які відслужили строкову військову службу), або довідка відповідного військового комісаріату щодо можливості виїзду з України (для чоловіків віком від 18 до 25 років, які підлягають призову на строкову військову службу).

Для оформлення другого паспорта/проїзного документа чи одночасного оформлення двох паспортів/проїзних документів громадянин додатково подає заяву, в якій обґрунтовує необхідність здійснення регулярних поїздок за кордон (наприклад, здійснення пасажирських чи вантажних перевезень, участь у спортивних змаганнях чи концертно-театральних гастролях, підприємницька, туристична чи журналістська діяльності тощо). При одночасному оформленні двох паспортів  подаються дві заяви-анкети з одним примірником необхідних документів кожна.

– Наразі у нашому районі немає відповідної техніки. Як діяти, аби по кілька разів не їздити за десятки кілометрів, щоб правильно підготувати документи?

– Звернутись до нас, у Буський сектор  ДМС України у Львівській області, де є фахівець з цього напрямку, який допоможе  підготувати повний пакет документів і вже тоді  під'їхати до підрозділу, який  ви обрали, (де є відповідна техніка, щоб сфотографуватись і здати документи).

– Де в такому випадку платити за послуги?

– Сплачувати треба за реквізитами, які вам нададуть у підрозділі, де готуватимуть пакет документів.

– Чи доведеться знову їхати за десятки кілометрів, щоб отримати паспорт?

– Ви можете отримати паспорт як у нашому міграційному підрозділі, тобто за місцем реєстрації, так і в тому, де здавали документи. Варто лише зазначити це у заяві оператору.

– Чи потрібно фотографуватись у фотоательє для вклейки фотографії у паспорт для виїзду за кордон?

– Ні, фотографування відбувається у міграційному підрозділі, де є автоматизоване робоче місце оператора вводу даних вузла місцевого рівня Державної інформаційної системи України. Вартість цієї процедури входить у вартість послуг і не потребує додаткової оплати. Звичайне фото не приймається через те, що паспорти виготовляють у Києві, на підприємстві ЄДАПС, куди з Львівської області передається інформація оператором в електронному вигляді за відповідною технологією.

– Якщо подати документи на виготовлення закордонного паспорта, це буде новий біометричний, чи такий, що видавали в останні роки?

– Наразі прийнятий лише Закон України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Щодо цього закону Кабмін України має прийняти нормативно-правові акти, необхідні для його реалізації, передбачити фінансування тощо. Цей підготовчий процес вимагає певного часу.

Загалом документи, що містять біометричні дані, є швидше правом, аніж обов'язком громадян. Саме тому сьогодні у міграційних підрозділах виготовляють документи звиклого зразка, які будуть дійсні до кінця терміну їх дії, передбаченого законом. До прикладу, паспорти громадян України для виїзду за кордон – 10 років. Про початок виготовлення документів, що містять біометричні дані, у ДМС обов'язково повідомлять.

– На що варто звернути увагу?

– Коли заповнюєте документи, уважно вичитуйте правильність написання прізвища латинським шрифтом. Перевіряйте його сумісність з написанням в інших документах, до прикладу – у водійському посвідченні. Підписуючи правильність написання, ви даєте на нього юридичну згоду, а потім з'ясовується, що в інших документах латиною написано інакше і для виїзду за кордон якийсь з цих документів уже буде сумнівним. Виправлення у закордонних паспортах неможливі. Вам доведеться виготовляти новий паспорт і знову витрачати гроші. Також зауважу, що послуги ДП "Документ" є консультаційними, тому не є обов'язковими. За вами вибір – користуватись ними чи ні.

– І, насамкінець, скільки ще часу надбужанцям доведеться їздити до сусідньої Кам'янки-Бузької, аби подати документи і сфотографуватись на закордонний паспорт? Відомо, що проблема насамперед у відсутності в Буську спеціальної новітньої техніки для передачі даних .

– Цьогоріч у січні Буська районна рада затвердила цільову соціальну програму розвитку надання послуг з оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон на 2013 р. Та до доброї волі депутатів потрібне ще й фінансове підкріплення, а коштів, на жаль, немає. Коли будуть, теж невідомо. Отож поки що доведеться їхати до сусідів або у Львів. Залишається сподіватись, що фінансова криза мине і районні програми, у тому числі і наша, фінансуватимуться в повному обсязі.

Наразі  ж зазначу, що найближчою до нас є м.Кам'янка-Бузька, де можна подати документи на виготовлення закордонного паспорта. Відтак потрібно звернутись у місцевий сектор міграційної служби на вул.Незалежності,81. У середу (прийомний день для громадян Буського району) – від 10.00 год. до 19.00 год.

 

Розмову вела Ірина ГАЄВСЬКА