Головна Конкурси Кращий державний службовець

Кращий державний службовець

 Завідувач сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю і у справах преси та інформації апарату Буської РДА Сергій ПЕНЦАК, перемігши у районному та обласному, взяв участь у фінальному турі Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" (номінація "Кращий керівник"), який проходив 30 жовтня – 2 листопада в Одесі. Зазначу, що представники Буського району участь у таких конкурсах беруть вже 5 рік поспіль, але змагаються у завершальному вперше. Повернувшись з Одеси, Сергій дав інтерв’ю "Волі народу":

 
Конкурсні змагання відбувались на базі Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Складався завершальний тур з трьох етапів: захисту творчої роботи, ділової гри та презентації учасника. Всіх учасників (а їх у номінації "Кращий керівник" змагалось 51) розподілили на три групи. Виступи конкурсантів і правильність виконання поставлених завдань оцінювали професори-викладачі Одеського регіонального інституту.
 
На яку тему підготували конкурсну творчу роботу ?
 
І на обласний, і на всеукраїнський тур конкурсу я представив роботу на тему "Адміністративна  реформа: поліпшення якості і підвищення ефективності державних послуг". Така робота – це самостійне дослідження з актуальних проблем державного управління і місцевого самоврядування, державної служби та служби в органах місцевого самоврядування. У процесі виконання творчої роботи конкурсант повинен продемонструвати вміння виявляти та аналізувати проблему, оцінювати зміни, які відбуваються в Україні та її регіонах, застосовувати набуті знання при розв’язанні конкретних управлінських завдань, робити узагальнення статистичних даних, обгрунтовувати практичні рекомендації.
 
Працюючи над темою, я, зокрема, висвітлив причини необхідності реформування системи, адміністративних послуг в Україні, подав світовий досвід надання таких послуг громадянам, а також визначив базові критерії оцінювання якості надання адмінпослуг, які мають бути взяті за основу: результативність, своєчасність, доступність, зручність, відкритість, повага до особи, професійність. Творчі роботи оцінювали за такими критеріями: повнота розкриття теми, вміння учасника пояснити актуальність теми дослідження, знання чинного законодавства, вміння робити обгрунтовані висновки і давати доцільні рекомендації тощо.
 
Під час презентації оцінювали не тільки вміння презентувати себе, впевненість, культуру мовлення, змістовність, чіткість і логічність викладу поданого матеріалу тощо, а й зовнішній вигляд держслужбовця.
 
Цікавою, мабуть, була і ділова гра?
 
Так, ми працювали в кількох групах. Одна представляла сільського голову і депутатів на сесії, а інші – підприємця, фермера і громадську організацію, кожна з яких потребувала певних коштів на реалізацію своїх планів. Оскільки, так би мовити, умовних грошей на всі потреби не вистачало, то варто було запропонувати свій вихід із ситуації – як краще розпорядитись коштами, не забувши про створення робочих місць, але водночас аргументувати доцільність виділення коштів тій групі, яку представляв. Ділову гру також оцінювали за певними критеріями, де аналізувались не тільки особистісні якості конкурсанта, а й участь його у групі.
 
Лариса  ГАРАСИМІВ