Головна Коротко Чи може фізична особа-підприємець надати в оренду нежитлове приміщення

Чи може фізична особа-підприємець надати в оренду нежитлове приміщення

270

 Чи може фізична особа-підприємець – платник єдиного податку, віднесений до другої групи, надати в оренду нежитлове приміщення, загальна площа якого менше 300 кв.м, іншій фізичній особі, яка перебуває на загальній системі оподаткування?

 
Згідно п.291.4 ст. 291 Податкового Кодексу України фізичні особи-платники єдиного податку другої групи, зокрема, здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню.
 
Пп. 291.5.3 п.291.5.ст.291 кодексу передбачено, що не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи-підприємці, які надають в оренду, зокрема нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв.м.
 
Платник єдиного податку другої групи, який надає в оренду нежитлове приміщення, порушує умови перебування в другій групі, оскільки зазначену послугу такий платник надає іншій фізичній особі – підприємцю – неплатнику єдиного податку.
 
Проте зазначений платник єдиного податку, який надає в оренду нежитлове приміщення, загальна площа якого менше 300 кв.м, може надати зазначену послугу за умови переходу ним до третьої групи.