Головна Коротко На Львівщині стартував Всесвітній тиждень імунізації під гаслом «Ліквідувати прогалини в імунізації»

На Львівщині стартував Всесвітній тиждень імунізації під гаслом «Ліквідувати прогалини в імунізації»

 24 до 30 квітня 2015 року в усьому світі традиційно проводиться Всесвітній тиждень імунізації.  Цього року він проходить під гаслом «Ліквідувати прогалини в імунізації» з основною метою сприяти використанню вакцин для захисту людей усіх вікових груп від хвороб.

    Імунізація визнана одним з найуспішніших та економічно ефективних заходів системи охорони здоров'я з усіх нині існуючих. Щорічно вона попереджає від 2 до 3 мільйонів смертей і сьогодні дозволяє забезпечити захист дітей не тільки від захворювань, вакцини від яких існують вже багато років (дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт), а й від пневмонії та ротавірусної діареї, на долю яких припадає більшість випадків дитячої смертності у віці до 5 років. Крім того, завдяки розробці інноваційних та комбінованих вакцин, у наш час можна захистити підлітків та дорослих від таких захворювань, як грип, менінгіт та рак (печінки та рак шийки матки).
       В український календар щеплень, який затверджено наказом МОЗ від 11.08.2014 р. № 551, входить обов’язкова вакцинація проти 10 хвороб: туберкульозу, дифтерії, правця, поліомієліту, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, гепатиту В, гемофільної інфекції. Ці щеплення гарантує держава закуповуючи вакцини для всіх громадян відповідного віку. Також календарем передбачені рекомендовані за станом здоров’я щеплення проти грипу, пневмококової інфекції, менінгококової інфекції, вітряної віспи, гепатиту А. Ці щеплення рекомендовані хворим дітям та дорослим
      Успіх програм імунізації беззаперечний, проте кожна п'ята дитина у світі все ще не вакцинована. Рівень імунізації трьома дозами вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця на першому році життя в Україні за даними 2014 року складав лише 76%. Причинами цього є недостатній рівень забезпечення препаратами для щеплень та незадовільний рівень політичної та фінансової підтримки системи охорони здоров’я.
     Слід пам'ятати, що імунізація є досить ефективним з економічної точки зору способом профілактики смертності та інвалідності у порівнянні з затратами на лікування.
   Імунізація життєво важлива для кожної людини, особливо дитини. Тож необхідно кожній дитині забезпечити можливість бути здоровою.
Буське РЛВ Держсанепідслужби України