Головна Коротко Семінар з прав освітньої та правовиховної роботи відбувся у Заводській школі

Семінар з прав освітньої та правовиховної роботи відбувся у Заводській школі

 Семінар з прав освітньої та правовиховної роботи у закладі освіти для методистів міських та районних методкабінетів відбувся у Заводській школі. Чому саме у ній? Бо цей навчальний заклад в обласному етапі конкурсу став переможцем. На початку зустрічі головний спеціаліст райво Михайло Шимків провів екскурсію "Літописний Бужеськ", а потім гостей приймало Заводське.

 
Характеристику системи освіти району подав  заступник керівника райво Іван Николайчук, а директор школи Марія Нос презентувала навчальний заклад. Михайло Шимків розповів про стан правоосвітньої та правовиховної роботи у школах району, зокрема, він зазначив, що серед підростаючого покоління проводять профілактичну роботу щодо запобігання поширення психотропних речовин, алкоголізму, незаконного обігу наркотичних засобів. З учнями, які стоять на внутрішкільному обліку, практичні психологи теж працюють. У районі діє програма "Сприяння правоосвітній роботі" серед молоді щодо здорового способу життя. У школах району працює  гурток "Рівний – рівному". Райво  разом з педагогами шкіл проводить спільні рейди "Урок", "Нічна вулиця", "Вокзал", "Базар", "Дискотека" з працівниками служб у справах дітей та кримінальної міліції у справах дітей.
 
Постійними стали тижні правових знань, бесіди з учнями, виховні години, круглі столи, правові брей-ринги, конференції, зустрічі з працівниками правоохоронних органів. М.Шимків зазначив, що протягом п’яти років кількість дітей, які стоять на внутрішкільному обліку, зменшується. Так, наприклад, якщо у 2009-2010 навчальному році на обліку перебувало 112 неповнолітніх, у 2010-2011 н.р. – 81, то у 2011-2012 – 78. Станом на 1 жовтня на внутрішкільному обліку перебуває 75 підлітків, у 35 неблагополучних сім’ях виховується 57 дітей.
 
Заступник директора Марія Політило підготувала  виховний захід "Відверта розмова про …", в якому взяли участь не тільки діти, а й їхні батьки та педагоги. У різних  сценах за творами Т.Шевченка та І.Нечуя-Левицького, а також із сучасного життя персонажі порушували проблему батьків і дітей у різних аспектах життя: побут, кохання, заробітчанство. Болючою темою на сьогодні є те, що батьки залишають дітей на виховання стареньких бабусь і дідусів, а самі виїжджають на заробітки. І якщо у Заводському таких сімей лише 5, то в районі 170. 
 
Насамкінець, акцентуючи увагу на важливих темах, варто пам’ятати: діти вважають, що мають право не тільки на життя, навчання, охорону здоров’я, на соціальний захист, а й прагнуть мати право на таємницю, щоб дорослі їх сприймали такими, якими вони є, а не прагли переробити на свій кшталт.
 
Лариса ГАРАСИМІВ