Головна Культура У Буській дитячій бібліотеці провели майстер-клас із виготовлення писанок

У Буській дитячій бібліотеці провели майстер-клас із виготовлення писанок

538

Надійшов час, коли Великдень завітає до кожної української родини. Готуємось до нього духовно, та не забуваємо також про створення незмінної святкової атрибутики –  писанок. Аби наші читачі долучились до їхнього виготовлення, працівники районної дитячої бібліотеки провели з учнями 6-А класу Буської ЗОШ І-ІІІст.№2 урок народознавства «Писанка – сонце в долонях».

Бібліотекар читального залу Іванна Якимишин розповіла присутнім історію виникнення писанки, яка сягає у  далеке минуле і пов`язана з ритуалом весняного рівнодення на землі. Дівчатка ознайомились з технікою виготовлення крашанок, дряпанок, крапанок, мальованок, восківки-бісерки.

А ще дізнались про музей писанки в Коломиї, в колекції якого налічується понад 12000 писанок та декоративних яєць з різних регіонів України та країн світу. Музей  було відкрито у спеціалізованому будинку, частиною якого є пам`ятник писанці, висота якого сягає 13,5 метрів.10-метровий пам`ятник писанці знаходиться також в Канаді в місті Вегревілі, де щороку проходить Український  фестиваль, присвячений Великодньому символу. Та не менш цікавим був для учасників майстер-клас з виготовлення писанки технікою декупаж.

Кожна створена писанка – це прояв дитячої фантазії, вміння підібрати відповідні фарби та орнаменти та вдало все це поєднати. Усі  ці писанки будуть використані для прикрашання  дерев у центральному сквері міста, що надасть йому у святкові дні особливої привабливості.

              Галина Гораль, заступник директора Буської ЦБС по роботі з дітьми