Головна Листи Працівники Буського лісгоспу виступили проти реформування лісової галузі

Працівники Буського лісгоспу виступили проти реформування лісової галузі

28 листопада працівники ДП «Буське лісове господарство» прийшли на мітинг під стіни Буської РДА та райради та зустрілися з головою РДА Петром Морозом. До такої акції вони вдалися через схвалену урядом «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року». 

Лісівники висловили побоювання щодо подальшої долі свого підприємства. Адже, з їхніх роз’яснень, Стратегія передбачає створення нової структури з корпоративними правами, що у свою чергу веде до ліквідації державних лісогосподарських підприємств та приватизації лісів.

Подаємо текст звернення працівників ДП «Буське лісоводе господарство» до голови Буської районної ради п.Богдана Глови.

  «Голові Буської районної ради

п.Глові Богдану Володимировичу

Звернення трудового колективу ДП «Буський лісгоп»

Шановний Богдане Володимировичу!

ПРАЦІВНИКИ БУСЬКОГО ЛІСГОСПУ ВИСТУПИЛИ ПРОТИ РЕФОРМУВАННЯ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ

До написання цього звернення нас, лісівників ДП «Буський лісгосп», спонукали відомості про непрозоре без належного обговорення із громадськістю та фахівцями лісової галузі схвалення на засіданні уряду 15 листопада 2017 року Стратегії реформування лісового господарства України до 2022 року. Згідно із розробленою Стратегією реформування лісового господарства України та запропонованою концепцією Мінекономрозвитку України щодо поводження з державними підприємствами, які знаходяться у підпорядкуванні центральних органів влади 359 об’єктів державної власності визначені для передачі в концесію на право тимчасового використання суб’єктами господарювання, утому числі 333 держлісгоспи, а це усі державні лісогосподарські підприємства держави.

Державне підприємство «Буське лісове господарство» останні 15 років працює стабільно, без фінансування з державного бюджету і є зразковим платником податків серед підприємств Буського району та області. Тільки за останні 5 років обсяг реалізованої продукції збільшився майже у 3 рази і за 2016 рік склав 40,8 мільйонів гривень, з яких 4,1 млн грн. відрахувань сплачено до районного бюджету. Отримано 1,1 млн грн. чистого прибутку. Протягом останніх 5 років державним підприємством «Буське лісове господарство» перераховано до бюджетів усіх рівнів 35,4 млн грн. (у тому числі за 2016 рік – 4,1 млн грн.). ДП «Буський лісгосп» є одним з основних наповнювачів бюджету громади Буського району. За останній період придбано основних засобів на суму 12.2 млн грн.. в 2017 році запущено нову технологічну лінію переробки деревини, що дозволило створити додатково понад 20 робочих місць.

В останні роки суттєво збільшився рівень заробітної плати працюючих. Так в 2017 році вона складала 7500 гривень.

На сьогодні ДП «Буський лісгосп» забезпечує роботою із дотриманням всіх соціальних гарантій більше 150 працюючих, окрім цього підприємству надаються послуги приватних підприємців, які теж у свою чергу забезпечує робочими місцями багато людей у сільській місцевості.

Загалом за період 2012-2016 роки лісгоспом використано 99,0 млн грн. власних коштів на відновлення лісів та проведення комплексу лісогосподарських заходів.

Державне підприємство «Буське лісове господарство» не отримало коштів з державного бюджету на ведення лісового господарства більше 10 років.

Підприємство відкрите для громадськості та суспільства. На сайті ДП «Буський лісгосп» висвітлена вся діяльність підприємства.

Ліси Буського району, як і ліси усієї нашої держави мають, найперше, велике екологічне значення, але забезпечити в них належне ведення лісового господарства та раціональне використання лісових ресурсів можуть лише фахівці, про що свідчить досвід провідних європейських держав.

Ми, працівники ДП «Буський лісгосп», стурбовані тим, що схвалення Урядом України Стратегії реформування лісового господарства України до 2022 року в частині ліквідації лісгоспів, як самостійних суб’єктів господарювання та не пройшло належного обговорення серед громадськості, територіальних органів центральної влади та органів місцевого самоврядування. Тези щодо збитковості усіх державних лісогосподарських підприємств не відповідають дійсності. Така процедура, що розпочалася без суспільного обговорення, представлення даної Стратегії, суперечить принципам відкритості громадського суспільства. Колектив ДП «Буськи лісгосп» рішучо виступає проти практики «кулуарних» реформ, чим не гребувала попередня влада.

Враховуючи вищенаведене, просимо Вас звернутись до Прем’єр-міністра України з проханням повернути схвалену Стратегію розвитку лісового господарства на доопрацювання для внесення відповідних змін в частині скасування рішення про ліквідацію державних лісогосподарських підприємств, як самостійних суб’єктів господарювання та можливої передачі їх в концесію та прийняти до уваги висновки науковців, територіальних громад та колективів лісгоспів.

Ми, колективи ДП «Буський лісгосп» виступаємо за розвиток лісової галузі, за впровадження нових стандартів управління лісогосподарськими підприємствами, але проти їх розвалу шляхом фактичного знищення державних лісогосподарських підприємств.

З повагою, колектив ДП «Буський лісове господарство».

Як бачимо, у випадку реформування лісового господарства згідно ухваленої Стратегії, лісгосп підпадає під ліквідацію, а його працівники – під звільнення, зауважують лісівники.  До керівництва району працівники підприємства звернулися із проханням втрутитися у ситуацію, а також озвучили вимоги, викладені у резолюції на Всеукраїнських зборах Профспілки працівників лісового господарства України.

На звернення трудового колективу працівників ДП «Буське лісове господарство» голові профспілкової організації підприємства Ю.Т.Гуньці відповів голова Буської районної ради Богдан Глова.

У тексті йдеться, що «на розгляді у районній раді перебуває  звернення трудового колективу ДП «Буське лісове господарство» на ім’я голови ради  (подане 22.11.2017 року) щодо необхідності доопрацювання прийнятої Кабінетом Міністрів України Стратегії розвитку лісового господарства (далі – Стратегія)».

Як йдеться у відповіді, «значний суспільний резонанс, зумовлений напівтаємним схваленням Стратегії, активна позиція підприємств лісової галузі, у тому числі, ДП «Буське лісове господарство», а також повна підтримка трудового колективу керівництвом районної ради, зумовили необхідність для висловлення своєї позиції з цього питання депутатським корпусом районної ради.

   Тому питання про підтримку даного звернення включене у порядок денний найближчої сесії районної ради, яка відбудеться 07.12.2017 року. Сподіваємось на позитивне рішення депутатського корпусу», – зазначив голова Буської районної ради Богдан Глова.