Головна Листи Мандрівними шляхами “Пласту”

Мандрівними шляхами “Пласту”

Щороку пластуни Красненської станиці мандрують різними куточками України. Цього літа їхнє наметове містечко розкинулось серед мальовничої природи у Цикові, де з 14 по 21 червня працював табір "Повстанець", присвячений 100-річчю від дня народження Василя Кука. Участь у літньому таборуванні взяло 38  пластунів з Олеської, Красненської другої, Буської першої, Задвір'янської та ін. шкіл району і 13  виховників.

Першого дня розклали наме­тове містечко та встановили таборові споруди: браму, кухню, душ, волейбольний майданчик та  лятрини (туалети). Програма табору була цікавою та наси­ченою. Пластуни побували в Олеському замку, проводили гутірки (бесіди) з табірництва, краєзнавства, природознавства, дівчаток вчили куховарити та пластову гру – теренівку, коли учасники змагаються, виконуючи різні цікаві завдання. У таборі "Повстанець" проводили й нічний алярм.

До пластунів завітав крає­знавець Ярослав Стецишин, який розповів про пластунів Василя Кука, Романа Шухевича та ін. У таборі панував патріотич­ний дух. Щовечора біля ватри збиралися учасники, які діли­лися враже­ннями, розпо­відали цікаві історії та співали повс­танські пісні.

Не  встигли повернутись з Ци­кова, як знову налаштувались у дорогу –  3 липня 36 пластунів та 11 виховників  вирушили у село Розлуч Турківського району, де впродовж семи днів працював табір "Легенди Камелоту". Тут панувала середньовічна атмо­сфера лицарства, яку допов­нювали костюми тієї доби, героїчні пісні та візит лицарів Андрія Леськіва та Юліана Павлюка з  Львівського клубу історичної реконструкції. Вони розказали скаутам про історію лицарства та провели показовий бій.

Під час нічного алярму пластуни зустрічали інших гостей – Марію і Миколу Бовкітів, які навчали їх самозарадності та  погодознавству. Найбільше пластунам запам'ятався  похід до одного з витоків Дністра. Там вони провели  теренову гру з пере­правою через річку. Незабут­ньою була і Купальська ніч, коли юнаки розвели ватру, дівчата сплели віночки, зробили Марену і всі разом танцювали довкола вогнища, співаючи купальських пісень.  Впродовж таборування найбільшу увагу виховники звертали на форму­вання  плас­тової постави у юнаків та здобуття нових навиків.

Комендантами були Люд­мила Гураш та Назарій Домбро­вецький, бунчужним – Володи­мир Карвацький, інтендантом – Руслана Сапотюк, інструкторами – В.Жолнович, М.Ревуцький, Ю.Пархуць, А.Процай та інші.

Мандрівка в село Розлуч – не завершальна для пластунів. Їх станична Людмила Гураш у розмові зазначила: "3-4 серпня ми проведемо дводенну вело­мандрівку на Підлиську гору, а 23 серпня, у День Прапора  та в день народження патрона  дівочого куреня Софії Караффи-Корбут, поїдемо в село Куткір на її могилу». Від імені організаці вона висловила подяку за сприяння у розвитку "Пласту" керівнику відділу освіти Богдану Глуховецькому, настоя­те­леві церкви с.Розлуч о. Андрію, капе­лану станиці Красне о.Воло­димиру Целеню, директору Буського лісгоспу Ярославу Максиму, а також пластприятелю Ігорю Іваськіву.

Оксана ЗАСТАВНА