Головна Політика Андрій Білоус зустрівся з представниками Національної ради української національної меншини Сербії

Андрій Білоус зустрівся з представниками Національної ради української національної меншини Сербії

941

Про налагодження співпраці в галузі освіти, культури, туризму йшлося сьогодні, 5 квітня, під час зустрічі першого заступника голови Львівської обласної ради Андрія Білоуса з представниками Національної ради української національної меншини Сербії на чолі з Мирославом Каленюком – заступником голови Національної ради.

Як наголосив Андрій Білоус на початку зустрічі, одним із пріоритетів у своїй діяльності Львівська обласна рада визначила – співпрацю з українцями за кордоном. «Основними напрямами діяльності є освіта і культура. Відповідні програми фінансують з обласного бюджету. Якщо потрібна допомога від Львівської облради, то ми готові її надавати».

Андрій Білоус зустрівся з представниками Національної ради української національної меншини Сербії

Говорячи про відпочинок на Львівщині дітей із Сербії, що вивчають українську мову, Андрій Білоус зауважив, що це найкращий шлях збереження ідентичності українців у Сербії.

«Ми працюємо зараз над тим, щоб збільшити можливості такого відпочинку. Зокрема, цьогоріч плануємо закінчити будівництво дитячої туристичної бази центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді. Крім того, організовуємо цілорічний дитячий табір у Верхньому Синьовидному. Щодо культури – маємо можливості й досвід обмінів творчими колективами. Упевнений, що немає жодних перешкод для нашої співпраці», – сказав перший заступник голови обласної ради.

Варто зауважити, що сторони під час зустрічі також обговорили участь львівських колективів у фестивалі «Калина» в Сербії, організацію екскурсії «Слідами наших предків», а також проведення майстер-класів із викладання української мови українськими вчителями для сербських вчителів.

Довідково:

Відповідно до Конституції Сербії, представники національних меншин для здійснення прав у сфері культури, освіти, інформації та офіційного використання мов і письма можуть обрати національні ради. Мандат національних рад триває 4 роки. Національна рада представляє національну меншину в галузі освіти, культури, інформування мовою меншини і на офіційній мові, бере участь у прийнятті рішень та вирішує питання у цих сферах, створюючи установи та інші організації.

Проживаючи на просторах Сербії понад 110 років українська громада зуміла зберегти свою традицію та культуру і вперше отримала визнаний державою орган, який не тільки захищає та дбає про її інтереси, а й вирішує питання, пов’язані з освітою, культурною творчістю, інформуванням та іншими важливими елементами в житті української спільноти в Республіці Сербія. 17 травня 2003 року в Кулі (Автономний Край Воєводина, Сербія) було утворено Національну раду української меншини, яка започаткувала державне самоврядування українців у Республіці Сербії.

За сприяння УНР з 2003 року щороку в Сербії проходить Фестиваль української культури «Калина». Це свято української культури, яке об`єднує українську спільноту не тільки Сербії, а й сусідніх країн Боснії і Герцеговини та Хорватії. Традиційно гостями фестивалю є професійно-мистецькі колективи з України.