Головна Політика Бюджет Буського району за три квартала 2014 року виконано на понад дев’яносто...

Бюджет Буського району за три квартала 2014 року виконано на понад дев’яносто відсотків

З жовтнем якось непомітно "підкрався" до нас 4 квартал року, а з ним і опалювальний сезон. І хоча в державі війна, і на порядку денному питання може і важливіші, проте не варто забувати про ніби то буденність, від якої також багато чого залежить, насамперед життєдіяльність районної господарки. Про це традиційно в розмові з керівником фінансового управління РДА Михайлом ПОСТОЛЮКОМ.

– Підсумки трьох кварталів хоч і не тішать, але вони прогнозовані, бо треба бути реалістом – зовсім поруч війна. Більше того, я навіть сподівався на гірше. Але те, що район працює без кредитів, – це також про щось значить. Отож, зведений бюджет Буського району виконано на 96,1 % (недопоступило 752,5 тис. грн), районний – 92,4% (-844,2 тис. грн), розрахункові показники Мінфіну на 97,3% (-421,4 тис. грн). Як ви прокоментуєте такі результати?

– Як і передбачали ще на початку року, бюджет важкий. Але зважаючи на те, що сталося впродовж цього часу (війна, спад промислового виробництва, девальвація гривні тощо), треба залишатись оптимістом. Тому цифри виконання – вони є реальні, більш-менш прийнятні і не надто критичні. Найбільше турбує районний бюджет, бо з нього здійснюється дві третини усіх видатків, відповідно – проблеми з фінансуванням були і будуть.

Хоча, пригадую, у деякі кращі роки у нас на цю пору було більше мільйона недопоступлень.

Щодо місцевих бюджетів, то з 28 виконано 19. Ще 23 ради, якби вчасно проконтролювали, могли б впоратись з запланованим. Ще раз наголошу, що найпроб-лемніші – найбільші за обсягами бюджети – районний, Буська (-221 тис.грн) та Красного (-205 тис. грн).

– Дивно, бо якщо районний бюджет обмежений у своїх поступленнях, то місцеві в останні роки отримали більше можливостей для росту, що й підтверджують багато сільських. Здається, що і Буськ, і Красне мають не до порівняння більший виробничо-торговий потенціал, мали б "жирувати". У чому тут проблема?

– На мою думку, Красне могло б виконати свої зобов'язання, але тут недоопрацьовує голова і апарат ради, які навіть не спромоглися вчасно зібрати податок за землю. У Буську, натомість, окрім подібних причин (щодо податку за землю), ще й було необґрунтовано завищено на 400 тис.грн дохідну частину бюджету (потім зменшено на 100 тис.грн), тобто депутати свідомо прийняли "непідйомний" бюджет.

– А як же з видатками? Зокрема чуємо нарікання освітян про те, що багато доводиться брати на свої плечі батькам. Йдеться, мабуть, про ремонти в школах.

– Це не відповідає дійсності. Усі видатки фінансуються, хоча й обмежено, бо в першу чергу маємо забезпечити т.зв. захищені статті. В освіті, як і в охороні здоров'я, знаходимо кошти і на пальне, і на запчастини, і на дозволи, і т. ін. – це не захищені статті, але вони є пріоритетними, бо пов'язані з забезпеченням безперебійної діяльності галузі. Приміром, за 9 місяців на ці цілі з районного бюджету відділу освіти профінансовано 1 млн. 340 тис. грн. Додам ще один вагомий аргумент. Район останні місяці працює без позик. Ми маємо достатньо власного ресурсу. З нього, до речі, ще 2 жовтня, як і гарантували, виплатили усім освітянам 50% грошову винагороду до Дня вчителя, що становить 793,3 тис. грн.

– Чи залишились резерви на IV квартал, який вимагатиме суттєвих коштів на опалення?

– Трагедії не буде, навпаки, є досить оптимізму. Зокрема він базується на тому що маємо декілька резервів наповнення бюджету. І найголовніший – це кошти від сплати за оренду сільськогосподарських паїв, які надходитимуть з жовтня до кінця грудня. І має набратись досить суттєва сума.

Незабаром початок опалювального сезону. І необхідні для цього ресурси у нас передбачено. Сподіваємось, що і ціна буде не 6,3 тис. грн, а 4,2-4,7 тис. грн за тисячу кубів газу. Крім того, котельня Буської ЦРЛ переходить на альтернативне опалення, що також дасть змогу зекономити на газі.

Є проблема, як і щороку, з зарплатнею для медиків -бракує на один місяць. Тому 1,5 млн.грн треба буде вишукувати, як і в минулі роки. Але і з цим впораємось.

Микола ІВАНЩВ