Головна Політика Ми дуже близькі до спільних рішень щодо облаштування Карпат від Львівщини до...

Ми дуже близькі до спільних рішень щодо облаштування Карпат від Львівщини до Буковини, – Олександр Ганущин

9 грудня, у с. Плав’я Сколівського району триває конференція «Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва» в рамках відзначення Дня місцевого самоврядування та 10-ої річниці Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» за участі Голови Верховної Ради України Андрія Парубія. 

У межах заходу відбувся брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина.

Андрій Парубій подякував організаторам конференції та Олександру Ганущину за опіку в питаннях Карпат і самої концепції Європа – Карпати. «На моє глибоке переконання, є величезний потенціал Карпатського регіону, в який входять 4 області. Ми повинні зробити усе можливе, щоб цей потенціал, який криється і в екології, і в розвитку туризму та інфраструктури, – максимально був реалізований. Обговорюючи та аналізуючи проблеми, що є в регіоні, я дійшов до розуміння, що ключовими питаннями, якими має займатися державна влада, – це є розвиток інфраструктури, будівництво доріг і нових митних переходів. Реалізація цих проектів дасть можливість залучення інвесторів, побудувати нові інфраструктурні проекти у регіоні».

Крім того, Голова Верховної Ради України наголосив на винятковій важливості міждержавної співпраці: «При тісній співпраці з Польщею, Румунією, Словаччиною ми зможемо реалізовувати спільні проекти, а також залучати кошти Європейського Союзу на інфраструктуру, дороги, туризм. У цьому процесі мають основну роль відігравати органи місцевого самоврядування».

За словами голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, під час дводенної конференції Львівщина презентувала все те, що органи місцевого самоврядування готові запропонувати один одному. «Ми презентували більшість обласних програм, котрі поширюються на місцеві громади; специфіку співпраці зі сходом країни в частині конкурсу, який підтримала Львівська облрада; та проекти регіону Карпат. Ми дуже близькі до спільних рішень на тему: як маємо облаштувати Карпати від Львівщини до Буковини. Ми свідомі того, що нам необхідно якнайшвидше мати можливість презентувати  себе в Європі на рівні цілісного документу, який має назву «Карпатська стратегія». Після цього документу, я сподіваюся, що за підтримки Голови Верховної Ради України та інших високопосадовців різних держав-учасниць Стратегії, ми зможемо отримати новий інструмент добросусідства, яким є сьогодні проект «Польща – Білорусь – Україна».

Ми також готові до презентації самостійного проекту, пов’язаного з Карпатами, який міг би бути логічним продовженням кроку, на який пішла Європа, давши нам можливість рухатися в напрямку Асоціації і давши нам безвіз. Ми готові презентувати ідею пілотного проекту цілого Карпатського регіону, щоб він мав прямі стосунки з європейською комісією, які мають більшість регіонів, котрі входять до складу ЄС. І такі приклади були. Тому ми сподіваємося, що цей проект знайде підтримку на рівні національних парламентів країн Карпат, буде донесений в Брюссель на належному політичному рівні. Розраховуємо, що український Карпатський регіон стане таким пілотним проектом ще до того, як ми увійдемо до складу ЄС», – розповів Олександр Ганущин.

Варто зауважити, що організаторами заходу є Львівська обласна рада, Асоціація ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ – Україна», Асоціація Місцевих Рад «Ради Львівщини».