Головна Політика Михайло Цимбалюк: Центральна влада руками місцевих депутатів закриватиме важливі соціальні об’єкти

Михайло Цимбалюк: Центральна влада руками місцевих депутатів закриватиме важливі соціальні об’єкти

1427

Найбільша небезпека створення об’єднаних територіальних громад у тому, що держава спочатку «кинула кістку» новоствореним ОТГ (пообіцяли додаткове фінансування), а ті, хто не має такого бажання, то цей процес відбудеться примусово. Про це розповів голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» під час зустрічі у Трускавці з редакторами місцевих ЗМІ.

«Прикладом нелегкого процесу децентралізації може бути селище Східниця – її об’єднання гальмує кілька сільських голів, а лише тому, що не всю землю там продали. В ідеалі об’єднання мало би мати інший характер – добровільний.
Держава спочатку надала широкі повноваження на місцях, а тепер розуміє, що забагато віддала… У Львові, наприклад, створили бюджет розвитку, а зрештою чиновники у Києві передали на місця витрати на утримання шкіл та лікувальних закладів… подібна ситуація і в інших містах. Як результат, центральна влада руками місцевих депутатів будуть закривати школи, дошкільні заклади, ФАПи, бо не всі місцеві бюджети можуть витримати такенавантаження», – розповів МихайлоЦимбалюк.
Головний «батьківщинівець» Львівщини наголосив на тому, що ВО «Батьківщина» домагається удосконалення процесу децентралізації, аби вже наступного року прийти до влади і встигнути зупинити закриття соціально важливих об’єктів.