Головна Політика На Бущині за мільйони гривень ремонтую садочки та школи

На Бущині за мільйони гривень ремонтую садочки та школи

Народний депутат України Ірина Сех та голова Буської райдержадміністрації Богдан Ґринишин відвідали освітні заклади району, які беруть участь в проекті сприяння розвитку соціальної інфраструктури, який підтримує Український фонд соціальних інвестицій. Зокрема, представники влади побували у Буській загальноосвітній школі №1, Андріївській школі, дитячому садочку "Курочка Ряба" с.Сторонибаби.

"Коли я, ще як депутат Львівської обласної ради, ініціювала обласну програму мікропроектів за підтримки Українського фонду соціальних інвестицій, знайшлося чимало скептиків: мовляв, як так може бути, що якийсь фонд даватиме 80% коштів на ремонт шкіл чи садочків у наших селах? І сьогодні ми бачимо, що так буває. Просто не треба опускати рук, не треба нарікати на те, що немає грошей, а шукати можливості фінансування. Виграли ті громади, які виявили активність і наполегливість, взяли участь в конкурсі й знайшли необхідні кошти, щоб профінансувати свою незначну частку",  зазначила Ірина Сех.

Як розповів Богдан Гринишин, 4 липня було підписано договори на виконання ремонтно-будівельних робіт у школах с.Андріївка, с.Задвір'я та м.Буськ, а вже сьогодні видно результат "Скажімо, для Буської ЗОШ №1 фінансування становить 1млн 200 тис грн, при цьому місцева громада мала вкласти 15 тис., ще 105 тис.  з районного бюджету, 120  з обласного, а решту  960 тисяч надає Український фонд соціальних інвестицій. В Андріївці вартість проекту 1,5 млн., в Завір'ї  1,335 млн., в Сторониабах  1,18 млн. гривень  в усіх випадках 80% фінансує фонд УФСІ. Також в проекті беруть участь дитячий садочок "Калинонька" в Красному та Народний дім в с.Топорів. Загалом цього року в Буському районі передбачено освоїти 8 млн 155 тис. грн за проектом Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, причому 6,524 млн. із цієї суми фінансують німецькі партнери".

Проект Сприяння розвитку соціальної інфраструктури на 80% фінансується урядом Німеччини
через німецький банк розвитку КРМ, впроваджує мікропроекти на рівні сіл та маленьких міст і передбачає проведення ремонтнобудівельних робіт, придбання обладнання, проведення навчання та консультаційних послуг для громад. Реалізовуються вони на базі об'єктів соціальної сфер шкіл, дитячих садочків, амбулаторій, ФАПів, народних домів, бібліотек тощо.

Леся ФЕДІВ