Головна Політика Петро Мороз: «Основна моя мета – це боротьба з корупцією»

Петро Мороз: «Основна моя мета – це боротьба з корупцією»

Маємо нового голову Буської РДА. Людина в районі не нова, всім досі добре знана як колишній керівник райвідділу міліції.

  Петро Степанович Мороз – уродженець села Бортків Золочівського району. До призначення на посаду голови Буської районної державної адміністрації перебував на пенсії, в політиці ніколи ще не працював. Плюс це чи мінус – покаже час і його реальні справи. 
  Нещодавно журналіст «Буського порталу» поговорив з новим головою РДА про його призначення, перші кроки на керівній посаді, суспільно-політичну ситуацію тощо.
– Розпочнемо нашу розмову з того, що на посаду голови Буської РДА розглядалося кілька претендентів, однак Ваша кандидатура перемогла. Розкрийте інтригу, хто Вас запропонував на цю посаду?
–       На цю посаду не йдуть з центру зайнятості, ні з газетного оголошення. Вніс пропозицію Президенту України голова Львівської ОДА.

–         А хто голові ОДА запропонував?
–    Напевно люди, які мене знають. Ви ж на порталі висвітлювали різні прізвища. Якщо щось незрозуміло, то на всі питання може відповісти Глова, який знає усе. Ви знаєте про мене більше, ніж я сам. Є речі, які я навіть не знав до моменту їх висвітлення у районній газеті та на медіа-порталі.

–  Кілька років тому Ви були керівником райвідділу міліції, згодом вийшли на пенсію, чому прийшли у політику?
–         Я був керівником 15 років. Тому вважаю, що прийшовши у політику, я зможу багато чого зробити. Я не людина яка бігає з лозунгами, я привик працювати і робити конкретні речі.

–         До моменту Вашого обрання чимало політичних і громадських організацій висловлювалися проти Вашого призначення. Чому, на Вашу думку, був зумовлений такий протест? Чи вдалося Вам з ними порозумітися?
–        Скажу, що вони просто були необізнані у ситуації, а ЗМІ подали їм неправильну інформацію. І вони пішли десь у напрямку цієї інформації. Гадаю, якщо частково ще не порозумілися, то порозуміються дуже швидко. Людям потрібно казати правду в очі і вони зрозуміють, що це брехня, яка подана на мене.

–  Я так розумію, Ви мали розмову з активістами і дійшли якогось спільного консенсусу?
–         Звичайно! Я прийшов сюди не щось ділити чи придбати, бо це не моє. Тут все поділено без мене.

–         Ви брали участь у подіях на Майдані?
–     Я ж відповів Глові, а на порталі це не написали. Я при всій громаді, яка сиділа у залі сказав: «Хіба що москаль не брав участь у Революції Гідності».

–         Тобто Ви брали участь у Революції?
–   Я ще раз повторюю: «Хіба що москаль не брав участь у Революції Гідності». Є різні види допомоги і кожен долучився по-своєму.

–         Щодо громадських активістів Ви з ними порозумілися?
–         Люди мене зрозуміли і повірили мені. Їх просто неправильно повели і дезінформували.

–         Чим для Вас є Небесна Сотня?
–         Так само як для Вас – святе! Ті люди, які поклали життя – це герої. Для мене важливо, ще й ті, які брали участь у Великій Вітчизняній війні. У мене дід там загинув, другий дід воював. Мій батько з 10 років виріс напівсиротою.

–          Одними із вимог Євромайдану є подолання корупції та люстрація влади. Як збираєтеся боротися з цими суспільними паразитами у Буському районі?
–         Одна з причин, чого я сюди прийшов – це питання №1 Президента – корупція. Я – людина Президента, тому маю виконувати його завдання. Зараз моя основна мета – це боротьба з корупцією. Я маю достатньо інформації про те, хто і як вирішує і скільки коштує підпис чиновника. Я володію такою інформацією на рівні телефонних дзвінків та анонімності. Подолаємо корупцію – далі буде ліпше.

–      Перш ніж подолати корупцію потрібно провести люстрацію влади, чи не так?
–         А хто нині є при владі не люстрований? Як гадаєте, мене на високу посаду без перевірки допустили б до доступу до державної таємниці? Я пройшов люстрацію. Тому з вами у цьому кріслі спілкуюсь.

–         Я помітив, що на дверях першого заступника М.Чучмана вже немає таблички…
–   Згідно Закону з призначенням голови РДА попередні заступники звільняються. Я задовольнив їх прохання. Наразі по трудовому законодавству вони відпрацьовують робочі дні.

–         Чи формуєте свою команду однодумців?
–         Так.

–         Ви є членом якоїсь політичної партії?
–         Партії «Солідарність».

–         Я так розумію, Ви з партією будете йти на місцеві вибори?
–         Будемо сформовувати партію і вести її до районної ради.

–         Хто ці люди з якими Ви підете в команді?
–         Це – відповідальні, чесні, добросовісні, яких знають люди, які не заплямовані та не перебувають в бізнесових структурах сімейного типу, як це було за попередньої влади. Будуть люди, які чесно заробляють на життя.

–        Що Ви найперше зробили як увійшли в свій робочий кабінет?
–         Я перехрестився і сказав: «Господи, допоможи!».

–         Які проблеми збираєтеся вирішувати насамперед?
–        Проблем у районі чимало. Треба починати з нагальних проблем – це дороги, водоймища, потреба робочих місць. Є частина людей які працюють з конвертами – не заробляючи трудового стажу, не поповнюючи бюджету.

–         Кого візьмете у заступники, щоб вирішувати ці проблеми?
–         Будемо вирішувати з усіма, хто буде працювати на відданість і єднання.

–   Можливо Вашими заступниками стануть майданівці і учасники АТО?  
–     Коли мав зустріч з громадськими організаціями, я їм запропонував надати свої пропозиції.

–        Вони кандидатури Вам подали. Хто це?

–         У перший день мені запропонували  Степана Рака, Андрія Лащука та Михайла Кадиляка. Степан Рак у телефонній розмові відмовився, бо служить в АТО. Пан Андрій коли порівняв свою зарплату в банку із зарплатою в райдержадміністрації, то подякував за пропозицію. Наразі інші кандидатури ще розглядаються. Я готовий з усіма співпрацювати.
Розмовляв Роман МАТВІЮК
Фото автора