Головна Політика В обласній раді обговорили програми регіонального розвитку за секторальної підтримки ЄС

В обласній раді обговорили програми регіонального розвитку за секторальної підтримки ЄС

Сьогодні , 22 жовтня, у Львівській обласній раді за участі заступника міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка відбулася робоча зустріч щодо підготовки проектів регіонального розвитку , які будуть фінансуватися за рахунок секторальної підтримки ЄС.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин окреслив основні напрямки та ідеї подальшої співпраці з профільними міністерствами, органами місцевої влади, керівниками природних парків в питанні регіонального розвитку та секторальної підтримки з боку ЄС.

«На наступні два роки маємо на меті поборотися за 14 млн євро , – зауважив Олександр Ганущин. – Пропонуємо розвивати активний туризм в природозаповідних територіях Карпат – для цього залучаємо чотири Національних природних парки: “Сколівські Бескиди”, “Синевир”, “Гуцульщина”, “Черемоський”. Це і рекреація, облаштування місць відпочинку, туристичні маршрути, розвиток велотуризму тощо».

Також для присутніх на нараді представили ідею підготовки комплексного проекту щодо поводження з ТПВ в Карпатському регіоні за участі Старосамбірської РДА , Міжгірської РДА, Верховинської РДА, Вижницької РДА.

«Кожна з територій матиме по 3 млн грн на реалізацію власних ініціатив. Кошти невеликі, але важливо здійснити такий пілотний проект у цих чотирьох районах і зрозуміти, як воно може працювати. Як відомо проблема поводження з ТПВ стоїть гостро у всій країні, – наголосив Олександр Ганущин. – Партнером та помічником у написанні та супроводі проектів є Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна».

За словами очільника облради, продовження роботи над обговоренням цих ідей та пропозицій відбудеться уже на Форумі місцевого самоврядування на Сколівщині 30 листопада-1 грудня.

В свою чергу виконавчий директор Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин зазначила: «Ми об’єднані великою ідеєю, аби Карпати були у фокусі як європейської політики, в тому числі фінансової, так і національної. Ми створюємо системні рішення для розвитку Карпат. Ресурсів, аби вирішувати гострі питання на місцях є недостатньо, тому ми шукаємо шляхи отримання фінансових ресурсів ззовні. Також Асоціація допомагає заявникам писати і подавати проекти, супроводжує їх та допомагає на етапі реалізації».

Як відмітив Василь Полуйко, саме Львівщина є хорошим прикладом започаткування тісної співпраці органів місцевого самоврядування, природних парків, виконавчої влади, агенцій регіонального розвитку, закордонних партнерів задля того, аби створити якісний продукт, який матиме конкретні результати.