Головна Політика За європейське майбутнє наших дітей

За європейське майбутнє наших дітей

Трапилось те, чого не чекали. Українці  знову вийшли на Майдан і майдани своїх населених пунктів, аби продемонструвати підтримку євроінтеграційному вибору України. Їх зібралось сотні тисяч – не лише у столиці, але й інших містах держави, хоч мало хто вірив, що люди, зневірені діями політиків, розчаровані "Помаранчевою революцією" і песимістично налаштовані,  знову вийдуть на вулиці.

Українці не лише стали творцями нового Майдану, але й мають твердий намір вибороти своє право жити у європейській державі. День простояли, ніч протримались, і так далі. Не здаються, а на підтримку учасників наймасовішої після 2004 року акції протесту з'їжджаються до Києва з усіх куточків України. Схід і Захід об'єднала єдина мета – домогтися підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейськи Союзом на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.

Сніг і холод не зупиняють протестантів, вони стомлені, дехто не спить уже кілька днів. Тому соцмережі закликають людей приходити їм на зміну, а киян – підтримати "майданівців" чаєм і бутербродами.

Найчисельніші акції на підтримку євроінтеграції заплановані на 28 і 29 листопада. Аналітики переконують: якщо ми створимо потужний суспільний тиск на Януковича, він буде змушений виконати критерії для укладення угоди про асоціацію та підписати її на саміті. А ось під поняттям  "потужний" тиск варто розуміти, що виходити на  Майдан треба не раз, а постійно, у столиці і регіонах. Лише тоді Україна матиме шанс зробити цивілізований вибір.

Тим паче, що завдяки протестним настроям проти дій влади (маємо на увазі згортання євроінтеграційних процесів) у світі змінилося ставлення до подій у нашій країні.

Якщо раніше після сумнозвісної постанови уряду Азарова і неоднозначної позиції президента, про яку у народі кажуть «на двох стільцях», у Європі почали Україну відкидати, то тепер українці змушують їх діяти адекватно і розуміти, що угоду про асоціацію вони підписують не з керівниками уряду, а з державою Україною, думку якої висловлює народ, вийшовши на майдани. І не зупиняють його ні міліцейські кордони, ні обіцяні "порушникам" кримінальні справи, ні попередження Прем’єр-міністра, що тепер з організаторами протестних виступів не гратимуться, як у 2004.

У неділю на Майдані пліч-о-пліч з донеччанами, киянами, чернівчанами та представниками інших областей України протестували депутати Буської районної ради від «Батьківщини» Степан Рак, Михайло Гаєвський і Богдан Глова, Василь Левко, Сергій Бондаренко, Анатолій Амброзій, Ігор Іваськів від РУХу. У колонах протестувальників був і голова Буського Братства ОУН-УПА, станичний Мар'ян Длугош.

Повернувшись додому, районні обранці  разом зі своїми колегами взяли участь у позачерговій сесії райради і ухвалили звернення до Президента і голови ВР щодо подальшої євроінтеграції та  недопустимості зриву підписання Угоди з ЄС.

Учора депутати-свободівці Андрій Ємець, Володимир Юхима, його помічник Микола Чучман виїхали до Києва. Сьогодні у столицю вирушили Михайло Гаєвський, Степан Рак, Ольга Мала, Михайло Шевців та інші. Готуються в дорогу й інші районні обранці, адже позачергова сесія Буської районної ради, яка відбулася у вівторок, 26 листопада, прийняла рішення про проведення зборів депутатів на Євромайдані. Саме ці дні – 28-29 листопада – доленосні для України. Чи зробить президент правильний вибір – залежить від кожного з нас.

У мережі пропонують під час проведення саміту у Вільнюсі 29 листопада зробити живий ланцюг від Майдану Незалежності до найближчого кордону з європейською країною, наприклад, Польщею. Можливий маршрут: Київ-Житомир-Рівне-Львів-Перемишль. Отож, ланцюг має пройти і через  Буськ, відтак місцевий координатор в соціальній мережі вже сьогодні називає час початку акції – 12.00 год.

Це об'єднає народ, покаже світу силу та єдність українців і увійде в новітню історію. Ініціатори переконані, що при правильній організації та координації це реально. Як і європейський вибір нашої держави.

Ірина Гаєвська