Головна Свято На горі Маківка вшанували пам’ять Українських січових стрільців

На горі Маківка вшанували пам’ять Українських січових стрільців

6 травня, відбулися урочистості з відзначення 103-ї річниці перемоги Українських січових стрільців над російською армією на горі Маківка. Участь у заході взяв голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Урочистості розпочалися зі сходження громадськості та представників влади на гору Маківку, де усі присутні поклали квіти до Меморіалу та запалили лампадки на могилах загиблих Українських січових стрільців.

Опісля священики відслужили чин панахиди за полеглими Героями.

Як наголосив під час громадського віче Олександр Ганущин, у ХХІ столітті ми знову маємо виклик, тому і стали зі зброєю в руках проти ворога. “Але, впевнений, що цього разу перемога буде обов’язково за нами. Бо надто багато крові було пролито поколіннями українців, щоб створити і втримати нашу державу. Переконаний, місце і час для подвигів є завжди. Від імені Львівської обласної ради низько вклоняюся всім тим, хто захищав і захищає Україну! Бажаю всім нам вірити в перемогу так, як вірили Герої, які полягли на горі Маківка! Слава Українським січовим стрільцям! Слава Україні!”, – сказав голова Львівської обласної ради.

Довідково:

Бої за гору Маківка – запеклі позиційні бої за гору Маківка в Карпатах, що точилися з 29 квітня до 4 травня 1915, під час Першої світової війни на східному фронті між підрозділами австро-угорської 55-ї піхотної дивізії фон Фляйшнера (до складу якої входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів Українських січових стрільців) та російсько-імперськими військами 78-ї піхотної дивізії генерала Альфтана задля заволодіння панівною висотою – горою Маківка з метою контролю над селом Козьова.

У результаті героїчної оборони Маківки повністю зірвались стратегічні плани російського командування. Здобуття вершини, що планувалось 29 квітня, здійснилось лише 4 травня, при цьому були використані усі наявні резерви. Внаслідок величезних втрат російські війська не змогли продовжити наступ і через тиждень змушені були поспішно відступати перед австрійськими підрозділами, що підійшли. Особливою мужністю під час боїв за Маківку відзначились частини Українських січових стрільців, що в подальшому відобразилось у народній пам’яті.