Головна Історія На Львівщині у рідному селищі Василя Кука вшанували Героїв

На Львівщині у рідному селищі Василя Кука вшанували Героїв

Вчора в селищі Красне, біля пам’ятника Борцям за волю України відбулося віче-реквієм за загиблими Героями різних історичних подій, які боролися за волю України. Віддати шану гідним Героям, прийшли представники влади, духовенства, школярі, мешканці селища, члени Братства ОУН-УПА та Спілки офіцерів України. 

  У пам’ять про численні жертви, всіх загиблих на фронтах та мирних мешканців настоятель місцевого храму св. Володимира отець Юрій Толочний провів поминальну панахиду. Квіти пам’яті поклали до пам’ятників селищний голова Олег Лотоцький, депутат районної ради Богдан Глова та голова Братства ОУП-УПА у Буському районі Мар’ян Длугош.
Духовні пісні Героям присвятили хор церкви св. Володимира (муз. керівник Оксана Приставська) та хор церкви Пророка Іллі.
Вірші декламували Назар Масик та Христина Папроцька.
Відому усім пісню «Повертайся живим» виконали Настя Сторонянська та Настя Новосад. Не менш проникливу пісню «Мальви» виконала Юля Сава, а Христина та Василина Козловські заспівали пісню «Маки червоні». Ведучі заходу – Наталя Гром’як та Наталія Столярчук
Свято Героїв засноване керівництвом національно-визвольного руху на пошану перед визначними Провідниками України, що загинули в травні – Євгеном Коновальцем, Симоном Петлюрою, Миколою Міхновським. 25 травня 1926 року загинув Головний Отаман, а 23 травня 1938 року схожа доля стрінула основоположника й провідника ОУН полковника Євгена Коновальця… Таку історичну довідку надав депутат районної ради Богдан Глова, виступаючи на віче. Разом з тим, він нагадав присутнім про сьогодніші події на Сході, де гинуть нові Герої у боротьбі з російськими загарбниками. З словами вдячності за оновлення пам’ятника Борцям за волю України до місцевих підприємців (Володимир та Богдан Степаник, Михайло Гербут, Андрій Нестерович, Василь Майба) звернувся селищний голова Олег Лотоцький. Він також подякував за фінансову допомогу депутату Львівської обласної ради Богдану Козаку.
Варто відзначити, що ще напередодні віче кілька мешканців селища (Дмитро Верхола, Ярослав Козар, Микола Чабан, Ярослав Бойко, Володимир Михайлюк, Ярослав Коза, Володимир Кульчицький, а також Богдан Глова, Олег Лотоцький та Мар’ян Длугош) здійснили впорядковування пам’ятника Борцям за волю України.
Перед учасниками віче також виступив в.о. голови Буської РДА Микола Чучман. У своїй промові він подякував новітнім Героям, за те, що по наших домівках не б’ють гради і не їздять по вулицях терористи на танках.
Слово мав голова Київської обласної організації Спілки офіцерів України Петро Шапочук, який завітав до Красного на запрошення голови Братства ОУН-УПА в Буському районі Мар’яна Длугоша. Пан Петро признався, що давно мріяв побувати на батьківщині Василя Кука, адже був знайомий із ним, та не раз чув розповіді про селище.

За рішенням Львівського обласного братства вояків ОУН-УПА було вручено нагрудний знак Мар’яну Длугашу. Користуючись нагодою Мар’ян Длугош від Львівського обласного братства вояків ОУН-УПА вручив подяки місцевим підприємцям Василю та Богдану Степанику (за вагомий внесок у реставрацію місць поховань учасників національно-визвольних змагань). Також подяку за сумлінну працю виховання підростаючого покоління у дусі патріотичного виховання отримала художній керівник Народного дому селища Марія Глова. Пані Марія запевнила, що ця подяка не тільки її заслуга, а й батьків та художніх керівників, які докладають чималих зусиль.
Хвилиною мовчання учасники віча вшанували пам’ять героїв – тих, хто загинув у збройній боротьбі за світле майбутнє України.
Віче-реквієм приурочене пам’яті Героїв, борців за волю України завершилося виконанням Державного Гімну України.
Згодом, голова Київської обласної організації Спілки офіцерів України Петро Шапочук, учасник національного-визвольних змагань Іван Шутяк, селищний голова Олег Лотоцький, голова Братства ОУН-УПА в Буському районі Мар’ян Длугош та його побратим Борис Березюк з міста Фастів, завітали до історико-краєзнавчого музею селища.
«Мене виховали ваші односельчани, зокрема родина Лотоцьких та Горішних, – показує у музеї їхні світлини Борис Березюк. – Я був особисто знайомий з останнім головнокомандувачем УПА Василем Куком. Це була дуже смілива людина. Не кожне село може пишатися такими Героями. І як не прикро констатувати, зараз нам також доводиться із зброєю в руках відстоювати свою незалежність на східних рубежах у боротьбі з російським агресором. На жаль, біль втрат не оминує далі нас. Мусимо знову спільними зусиллями агресора зупиняти».
Для такої почесної делегації директор Красненського музею, педагог Ярослав Стецишин провів цікаву і пізнавальну екскурсію.
Роман МАТВІЮК
Знімки автора
/Буський медіа-портал/

Р.S/ Більше фотографій можна переглянути на нашій сторінці у соціальній мережі «Facebook» за посиланням: https://www.facebook.com/buskportal