В умовах зростання цін на паливо, особливо на електроенергію, все більшого значення надається встановлення додаткового обладнання, що дозволяє знизити витрати на обігрів приміщень і отримання гарячої води для побутових потреб. Одним з таких елементів домовик опалювальної системи є акумулюючі баки, або термоаккумулятори (теплоакумулятори).
Конструкція ТЕРМОАКУМУЛЯТОРА
По суті, це бочка з хорошою теплоізоляцією. Як правило, для цієї мети використовується пінополіуретан товщиною 100 мм. До неї приварені патрубки, за допомогою яких агрегат включається в контур опалення. Він встановлюється відразу після опалювального котла. Обсяг бака залежить від потреб сім’ї та величини приміщення котельні. Він може бути від 20 до 300 літрів. Якщо місця в котельні недостатньо, то теплоаккумулятор можна встановити зовні, проте, в цьому випадку теплоізоляція посилюється металевим кожухом. Також разом з теплоаккумулятором часто використовують редукціонніе клапани, докладніше про які можна прочитати тут.
Використання акумулює бака в системі опалення
Підігрів води в котлі не відбувається цілодобово. Так, тверде паливо (вугілля або дрова) завантажують в топку вранці, щоб до вечора воно згорить. А котли, що працюють на електриці, включаються вночі в період дії пільгового тарифу. Вода в теплоаккумуляторе постійно перемішується і циркулює в трубопроводі опалювальної мережі, але найгарячіша в опалювальній системі, тому що акумулює бак варто відразу після котла. У період, коли котел знову не топиться: вночі для котлів, що працюють на твердому паливі (вугілля або дрова) і днем для котлів з електричним підігрівом (коли діє більш дорогий тариф), – гаряча вода з ТЕРМОАКУМУЛЯТОР надходить в опалювальний трубопровід і таким чином підтримує тепло в будинку. Акумулює бак дозволяє заощадити до 30% витрат на опалення, що дуже швидко окупає його вартість.
Додаткове застосування акумулює бака
Функції ТЕРМОАКУМУЛЯТОР можуть бути розширені за рахунок установки усередині бака додаткової емальованій посудині для підігріву води, використовуваної для побутових потреб. Конструкція теплоаккумулятора дає можливість підключати до нього додаткові джерела теплової енергії, такі як, наприклад, сонячні колектори, теплові насоси та інші. Якщо ж їх використовувати самостійно, то в цьому випадку знадобиться електричний нагрівач (ТЕН).
Чим гарний термоаккумулятор
До переваг використання ТЕРМОАКУМУЛЯТОР можна віднести наступне:
- Збільшення ефективності системи опалення;
- Максимальне використання потужності котла;
- Підтримка постійної температури в опалювальній мережі
- Продовження терміну служби котла і всієї опалювальної системи;
- Зниження витрати палива;
- Підвищення ефективності використання палива до 40%.