Перший заступник голови Буської райдержадміністрації Марія Яцик провела чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому звітували про готовність усіх служб району до проведення можливих протипаводкових заходів.
За даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології 3 та 4 квітня на ріках басейну Західного Бугу очікується продовження підйому рівнів води на 0,1 – 0,5 м над рівнями 2 квітня на 8.00 з подальшим затопленням заплав. Проте Володимир Чапля, інженер Буського управління водного господарства, зауважив, що у Буському районі ситуація поки не критична – ріки виходять в свою природну заплаву. Служба готова до можливих підтоплень, але палива все ж вирішили заготовити більше. І в місті воду потроху скеровують до стоків, розчищають каналізаційні решітки. Міський голова Ростислав Сліпець запевнив, що ситуація контрольована. Натомість рятівники зауважили, що для їх ефективнішої роботи та швидкого реагування потрібні мотопомпи. Усі пропозиції врахували.
У навчальних закладах є загроза підтоплень колодязів та потрапляння до них підшкірних вод, тому потрібно провести хлорування. Для безпеки під час можливих паводків варто дотримуватись основних правил гігієни, – нагадує Василь Шевчук, начальник Бродівського міжрайонного управління головного управління державної санепідемстанції.
За відсутності привізної питної води в жодному разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць. У разі неможливості постачання якісної привізної води для пиття можна користуватися тільки добре прокип'яченою водою. При приготуванні їжі обов'язково застосовуйте термообробку (варіння, смаження, запікання). Овочі та фрукти ретельно мийте кип'яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обливайте окропом.
Остерігайтесь комах! Вони можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних хворіб.
У разі підозри щодо розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль в животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування, тому що перебіг багатьох інфекційних хворіб змінний і може бути незвичним. Звертайтесь за телефонами 3-00-92 (Буське районне відділення лабораторних досліджень) або (266) 4-30-53 (Бродівське міжрайонне управління ГУ ДСЕС у Львівській області).
Ірина Корчинська
Р.s. Як нам повідомив завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій Буської РДА Геннадій Булавенко, у середу, 3 квітня, підтопило будівлю Петричівської школи. Оперативно спрацювали працівники райавтодору та Буського УВГ, які за сприяння голів місцевих рад Андріївки та Красного відвели воду від навчального закладу.