На Львівщині діє понад 170 музеїв. У їх фондах зберігається 14% усієї музейної спадщини України. Серед експонатів – безцінні пам’ятки, які презентують українське мистецтво як потужну складову європейської культури.
Для того, щоб вберегти цінні експонати від можливих бойових дій, згідно з наказом директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірини Гаврилюк, керівники музейних закладів області вжили усі необхідні заходи зі збереження предметів, які належать до Державного музейного фонду України та інших цінних експонатів.
«Сьогодні ми повинні зробити усе можливе, щоб зберегти нашу культурну спадщину у ці страшні часи. Адже всі ми вже переконалися, що для людей, які розпочали цю війну, немає нічого святого. З міркувань безпеки не можемо розголошувати, як саме пам’ятки та експонати вберігають від загрози бомбардувань та бойових дій», – зазначила Ірина Гаврилюк.
Від дій російських окупантів захищають і скульптури та сакральні пам’ятки міста.
Львів’яни вже встигли помітити, що фонтани на площі Ринок біля Ратуші «зодягнулися» у вогнетривкі та захисні матеріали. Захистили також і скульптурні композиції та вітражі Латинської катедри та костелу Св. Антонія. Захисними екранами закрили унікальні вітражі Успенської церкви авторства Петра Холодного 1928-33 рр. А найбільш показовим є демонтаж дерев’яної скульптури Ісуса Христа з Вірменського собору. Він був частиною середньовічного вівтаря, який пережив навіть лихоліття Другої світової війни. На час російської війни скульптура перебуватиме у бункері.
На фото: Львівський музей історії релігії