Щороку пластуни Красненської станиці мандрують різними куточками України. Цього літа їхнє наметове містечко розкинулось серед мальовничої природи у Цикові, де з 14 по 21 червня працював табір "Повстанець", присвячений 100-річчю від дня народження Василя Кука. Участь у літньому таборуванні взяло 38 пластунів з Олеської, Красненської другої, Буської першої, Задвір'янської та ін. шкіл району і 13 виховників.
Першого дня розклали наметове містечко та встановили таборові споруди: браму, кухню, душ, волейбольний майданчик та лятрини (туалети). Програма табору була цікавою та насиченою. Пластуни побували в Олеському замку, проводили гутірки (бесіди) з табірництва, краєзнавства, природознавства, дівчаток вчили куховарити та пластову гру – теренівку, коли учасники змагаються, виконуючи різні цікаві завдання. У таборі "Повстанець" проводили й нічний алярм.
До пластунів завітав краєзнавець Ярослав Стецишин, який розповів про пластунів Василя Кука, Романа Шухевича та ін. У таборі панував патріотичний дух. Щовечора біля ватри збиралися учасники, які ділилися враженнями, розповідали цікаві історії та співали повстанські пісні.
Не встигли повернутись з Цикова, як знову налаштувались у дорогу – 3 липня 36 пластунів та 11 виховників вирушили у село Розлуч Турківського району, де впродовж семи днів працював табір "Легенди Камелоту". Тут панувала середньовічна атмосфера лицарства, яку доповнювали костюми тієї доби, героїчні пісні та візит лицарів Андрія Леськіва та Юліана Павлюка з Львівського клубу історичної реконструкції. Вони розказали скаутам про історію лицарства та провели показовий бій.
Під час нічного алярму пластуни зустрічали інших гостей – Марію і Миколу Бовкітів, які навчали їх самозарадності та погодознавству. Найбільше пластунам запам'ятався похід до одного з витоків Дністра. Там вони провели теренову гру з переправою через річку. Незабутньою була і Купальська ніч, коли юнаки розвели ватру, дівчата сплели віночки, зробили Марену і всі разом танцювали довкола вогнища, співаючи купальських пісень. Впродовж таборування найбільшу увагу виховники звертали на формування пластової постави у юнаків та здобуття нових навиків.
Комендантами були Людмила Гураш та Назарій Домбровецький, бунчужним – Володимир Карвацький, інтендантом – Руслана Сапотюк, інструкторами – В.Жолнович, М.Ревуцький, Ю.Пархуць, А.Процай та інші.
Мандрівка в село Розлуч – не завершальна для пластунів. Їх станична Людмила Гураш у розмові зазначила: "3-4 серпня ми проведемо дводенну веломандрівку на Підлиську гору, а 23 серпня, у День Прапора та в день народження патрона дівочого куреня Софії Караффи-Корбут, поїдемо в село Куткір на її могилу». Від імені організаці вона висловила подяку за сприяння у розвитку "Пласту" керівнику відділу освіти Богдану Глуховецькому, настоятелеві церкви с.Розлуч о. Андрію, капелану станиці Красне о.Володимиру Целеню, директору Буського лісгоспу Ярославу Максиму, а також пластприятелю Ігорю Іваськіву.
Оксана ЗАСТАВНА