Головна Політика Голова Буської райради прозвітував про свою діяльність за рік

Голова Буської райради прозвітував про свою діяльність за рік

У четвер, 7 грудня, відбулася XXI сесія Буської районної ради VII скликання. Провів засідання голова районної ради Богдан Глова. На порядку денному було більше 20 питань. Серед них – звіт про про роботу голови Буської районної ради Богдана Глови. Публікуємо ЗВІТ голови Буської районної ради Богдана Глови за рік роботи на 21-й сесії 7 скликання.

 

ЗВЕРНЕННЯ з грудня по грудень 

-Загальна кількість звернень та листів по вхідній пошті які надійшли на ім’я голови Буської районної ради Богдана Глови – 894:

– з них звернень фізичних осіб-215.

– Загальна кількість вихідних листів, відповідей та звернень за підписом голови ради – 547.

– Кількість людей, яким надані одноразові матеріальні допомоги на лікування (проведення складних операцій, онкологія), а саме матеріальні допомоги за рішенням ради та згідно з розпоряджень голови ради – 148. З сьогоднішніми 163.

– Оформлено районною радою документів по реабілітації громадян Буського району – 21 особі.

    За період з 09.12.2016р. по 06.12.2017р. 

Проведено 10 пленарних засідань сесій. Прийнято 115 рішень. Тематика питань, які розглядались: бюджетні:

– затвердження районного бюджету Буського району та внесення змін до нього;

– надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам на лікування;

– встановлення кошторисної заробітної плати при здійсненні будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єктів за рахунок коштів місцевих бюджетів в 2017 році (затвердили 3500) та інш. соціально – економічні:

– затвердження районних програм та внесення змін у районні Програми;

– затвердження Стратегії розвитку Буського району на 2017-2020 роки;

– звернення щодо обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку (особисто напрацьовував це звернення); – слухали звіти про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Буського району;

– про соціальну роботу з сім’ями, члени яких воювали, воюють, постраждали, загинули під час проведення АТО на сході України;

– про окремі питання функціонування галузі освіти Буського району;

– про роботу закладів охорони здоров’я у Буському районі та хід реформування галузі медицини;

– про оздоровлення та зайнятість школярів в період літніх канікул;

– про стан фізичної культури та спорту в Буському районі;

– про стан пасажирських перевезень в Буському районі;

– про присвоєння звання «Почесний громадянин Буського району». (Священнику УГКЦ, монаху-студисту, екзорцисту Василю Вороновському та Владиці Юліану Вороновському) стан дотримання законності, екологія.

– інформація керівника Радехівської місцевої Прокуратури про стан законності, боротьби із злочинністю в Буському районі та розгляд Звернення голови Буської районної ради Б.Глови від 22.06.2017 року№273 (щодо подання інформації про результати досудового розслідування фактів, виявлених Державною екологічною інспекцією у Львівській області під час перевірки ПрАТ «Львівоблрибкомбінат» на території Буського району та про стан досудового розслідування факту загибелі у вересні 2017 року учасника АТО на водному об’єкті, який перебуває у користуванні ПрАТ «Львівоблрибкомбінат»);

– про стан дотримання мисливськими господарствами району законодавства Ураїни про збереження і відтворення фауни на території наданих їм мисливських угідь;

– про екологічний стан лісів ДП «Буський лісгосп»та перспективи ведення лісового господарства. земельні та майнові відносини:

– затвердження технічних документацій з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок на території місцевих рад району;

– затвердження договорів оренди нерухомого майна та надання згоди на передачу в оренду нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад Буського району. Приймались звернення – хотілось би виділити наступні:

– щодо формальної боротьби з корупцією;

– з питань фінансової політики і банківської діяльності, правління ПАТ «Державний ощадний банк України»;

– щодо припинення торговельно-економічних відносин із терористами у Донецькій та Луганській областях;

– підтримка Звернення Львівської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо ситуації, яка склалася навколо блокування тимчасово окупованих територій;

– щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі;

– щодо недопустимості ухвалення проекту Трудового кодексу України (реєстраційний номер 1658) з метою захисту працівників;

– щодо скасування абонентської плати за підключення до системи газопостачання;

– щодо вдосконалення законодавства у сфері земельних відносин, підтримки фермерів та інших землекористувачів; – щодо підтримки законопроектів № 5561 та 5562 («Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» (щодо спрощення ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією);

– щодо державного контролю (про утворення майбутніх префектур, яким планують надавати контролюючі функції над органами місцевого самоврядування);

– щодо присвоєння Степанові Бандері та Романові Шухевичу звання Героїв України.

Засідання депутатських комісій за період з 09.12.2016р. по 07.12.2017р. 

Останні засідання усіх комісій до 21 сесії районної ради – всюди був кворум, а на засіданні постійної комісії з питань комунальної власності, ЖКГ, будівництва та промисловості, роботи з засобами масової інформації ЖКГ стовідсоткова явка. (Голова Марія Гаєвська).

1. Комісія з питань законності, регламенту,співпраці з Збройними силами України, екологічної безпеки, використання природних ресурсів, охорони навколишнього середовища, АПК, врегулювання майнових відносин у сільському господарстві. (Подяка голові комісії Ігорю Муралю. Завжди всюди є). Відбулось 8 засідань.

2. Комісія з питань комунальної власності, ЖКГ, будівництва та промисловості, роботи з засобами масової інформації. Відбулось 7 засідань

3. Комісія з питань праці, соціального захисту, охорони здоров`я населення, захисту прав учасників АТО. Відбулось 7 засідань

4. Комісія з питань освіти, науки, духовного відродження, культури, туризму, депутатської діяльності, етики, роботи з молоддю, фізичної культури та спорту. Відбулось 6 засідань

5. Комісія з питань планування, бюджету та фінансів, роботи з органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади. Відбулось 4 засідання. Оскільки були засідання на яких не було кворуму, звертаюсь до членів комісії сумлінніше поставитись до виконання своїх обов’язків і в майбутньому все ж покращити свою роботу.

6. Комісія з питань розвитку підприємництва, транспорту, зв`язку та реалізації державної регуляторної політики. 3 засідання

Фінансово-економічний блок: 

Затверджений районний бюджет на 2017 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами, у тому числі по загальному фонду 377 933 100 грн. та спеціальному фонду 2 878 300 грн.. Протягом 2017 року вносилися зміни до районного бюджету з метою його збільшення. Найменування розпорядника Затверджено (тис. грн.) Уточнено в сторону збільшення протягом року.

Найменування  розпорядника

Затверджено (тис. грн.)

Уточнено в сторону збільшення протягом року

Загальний фонд

Спеціальний фонд

Загальний фонд

Спеціальний фонд

Відділ освіти

105 084 900

1 170 000

114 778 600

9 895 200

Відділ культури та туризму

14 375 900

238 000

14 883 600

850 700

Охорона здоров’я

39 840 300

721 800

48 553 700

1 135 800

інші

218 632 000

748 500

228 243 100

……

ВСЬОГО

377 933 100

2 878 300

406 459 000

……

 ОСВІТА. 

Субвенції: 

– На початку року держава дала на освіту 48 099 400 грн., хоча по формулі повинна була дати більше 70 млн. Я особисто звернувся у КМУ, Мінфін та до Народного депутата Михайла Бондара. Зі своєї сторони до голови ОДА зверталась і РДА.

– Після цих звернень довели цю цифру до 65 294 100 грн., але ця цифра всерівно була неповною і не забезпечувала оплату праці вчителів. Саме через це вчителі не отримали вчасно премій.

– Надсилаються нові звернення, іде ціла дискусія Буської районної ради з Мінфіном і в кінці року додали 4 546 000 (вийшло 69 840 100 грн.), тому ми скерували до цієї цифри залишки минулорічної субвенції в сумі 568000. Таким чином цю субвенцію довели до 70 408 100 грн.

На даний час Михайло Бондар повідомив мені, що у проекті бюджету на 2018 рік по Буському районі закладена субвенція 93 382 100 грн. З одного боку це значно більша цифра ніж у 2017 році, але якщо зарплати вчителям піднімуть на 25%, (як анонсують), тоді забракне біля 6 млн. грн..

На протязі року додатково виділялися кошти районною радою з районного бюджету на заробітну плату, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, медикаменти, продукти харчування та інші поточні видатки галузі освіти на суму 3 266 600 грн.. (решта з інших бюджетів в таблиці зверху).

Для придбання шкільного автобуса виділялися кошти в сумі 150,0 тис.грн., а решту суми 1 600 000 грн. уточнення залишку субвенційних коштів освітньої субвенції з 2016 року.

Місцеві рад на освіту у вигляді субвенції протягом року дали 2 716 800 грн. (це разом загальний та спеціальний фонди). І це найбільше, ніж будь коли.

Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі 206 745 грн.

КУЛЬТУРА (Основні кошти зазначені в таблиці вище) 

На протязі року додатково до вищезгаданої цифри виділялися кошти районною радою на енергоносії та інші поточні видатки на суму 312 700 грн.

Субвенції з місцевих рад на культуру 340 000 грн.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я 

На протязі року із районного бюджету до вищенаведеної цифри було додатково виділено кошти на заробітну плату, енергоносії та інші поточні видатки на суму 7 144 300 грн. Зауважу, що цього року вперше за усі роки України з державного бюджету було викинуто фінансування енергоносіїв медицини та освіти і перекладено на районні бюджети, як і технічних працівників освіти. Про це детальніше згодом.

ПО ОБ’ЄКТАХ (капітальні видатки, тобто що саме конкретно цього року зроблено в Буському районі) 

ДФРР 

В 2017 році були виділені кошти з державного фонду регіонального розвитку на такі об’єкти (які перемогли в конкурсі ДФРР):

– Реконструкція Красненської міської лікарні в смт. Красне, вул. Золочівська, 10 Буського району Львівської області, Передбачено з ДФРР на цей рік -2 300 000 грн. (такі ж кошти на 2018рік), плюс кошти місцевих бюджетів – 255 000.грн. (50/50 Красненська селищна та районна ради). Подібне співфінансування буде розглядатися також і у наступному році. Об’єкт перехідний. А розпочато цей об’єкт з моєї особистої зустрічі з головним лікарем Красненської лікарні Володимирою Саламахою, яка погодилась розпочати роботу над проектно-кошторисною документацією з фінансуванням якої допомогла Красненська селищна рада. А відстоювали об’єкт уже всі разом.

– Реконструкція Народного дому з заміною несучих конструкцій даху у с. Ріпнів Буського району Львівської області. Передбачено з ДФРР -2 414 013 грн., плюс кошти місцевих бюджетів – 299 392 грн.

– Реконструкція західного корпусу та проведення енергозберігаючих заходів Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 в м.Буськ по вул.Шкільна,15 Львівської області, Передбачено з ДФРР на цей рік. 797 434 грн. (та 346 353 на 2018р. відповідно до реалізації кошторису). А також на цей рік плюс кошти районного бюджету – 328 000 грн., та державного соцеконому 1 805 700 грн.

– Реконструкція нежитлової будівлі під амбулаторію сімейної медицини в с.Ожидів Буського району Львівської області – передбачено з ДФРР – 1 140 785 грн., плюс кошти місцевих бюджетів – 300 000 грн. Хоча є проблема з виконанням робіт.

Державний соцеконом: 

ГОЛОВА БУСЬКОЇ РАЙРАДИ ПРОЗВІТУВАВ ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА РІК

  Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (це згідно розпорядження КМУ) по чому активно працював і працює Нардеп Михайло Бондар: 

– Реконструкція народного дому села Гутинсько – Турянське Буського району Львівської області – по розпорядженні КМУ передбачено – 911 408 грн., плюс кошти місцевого бюджету – 30 000 грн. Історія об’єкту цікава. Коли до Мене зателефонував Михайло Бондар і повідомив, що є мільйон, але потрібно дізнатись у кого є готова проектно- кошторисна документація на таку суму по якомусь об’єкту соцсфери, до мене зайшов сільський голова Тур’янської сільської ради і повідомив, що має документацію на капітальний ремонт Народного дому села Гутисько-Тур’янське на майже таку суму, за що можна капітально відремонтувати сільський Народний дім і в результаті відновити його роботу. Документація та листи були вчасно подані в Київ і на даний час об’єкт практично зроблений. Буде відновлено роботу галузі культури цілого села.

– Реконструкція дошкільного навчального закладу “Джерельце” смт. Олесько Буського району Львівської області – по розпорядженні КМУ передбачено – 339 062 грн., плюс кошти місцевого бюджету – 356 936 грн. Була моя ініціатива, звертався з листом, брав кошторисну в голови с.р.

– Реконструкція ДНЗ “Малюк” в смт. Красне Буського району (старий корпус) – по розпорядженні КМУ передбачено – 957 602 грн., плюс кошти місцевих бюджетів – 55 600 грн. на проектно-кошторисну документацію, 30 000 на будівельні роботи. Звертався з листом.

– Капітальний ремонт НВК Соколянської ЗОШ I—II ст. в с. Соколя Буського району Львівської області – по розпорядженні КМУ передбачено – 267 900 грн., плюс кошти районного бюджету – 24 100 грн. До мене звернувся депутат Михайло Постолюк щоб я також скерував листа до Нардепа, що і було зроблено. – Реконструкція Народного дому в с. Богданівка Буського району Львівської області – по розпорядженні КМУ передбачено – 1 433 372, плюс кошти місцевого бюджету – 14 400 грн. Також долучався до звернення.

– Реконструкція західного корпусу та проведення енергозберігаючих заходів Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 в м. Буськ по вул. Шкільна, 15 Львівської області – на цей рік 1 805 700 грн. Решта ДФРР та місцевий бюджет, що попередньо уже озвучено. Багато доклалася і РДА.

Обласний соцеконом: 

Кошти Програми капітального будівництва об`єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення за рахунок бюджету розвитку обласного бюджету на 2017 рік (обласний соцеконом)
на такі об’єкти:

– Реконструкція підлогового покриття спортивного залу Красненської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 в смт. Красне Буського району Львівської області – передбачено з обласного бюджету – 200,0 тис.грн., плюс кошти місцевого бюджету – 47,9 тис. грн. Допоміг мені голова фракції НРУ в облраді Богдан Гагалюк. Об’єкт доданий практично в останній момент перед голосуванням.

– Впровадження енергозберігаючих заходів шляхом реконструкції в Ожидівській ЗОШ IIII ст. в с. Ожидів Буського району Львівської області (заміна віконних та дверних блоків)- з обласного бюджету -393 782 грн.

– Реконструкція даху ДНЗ “Сонечко” у с. Заводське Буського району – з обласного бюджету -390 000 грн., плюс кошти місцевого бюджету – 40 000 грн.

– Реконструкція незавершеного будівництва Народного дому під дитячу дошкільну установу “Малюк” в смт. Красне Буського району (новий корпус) – з обласного бюджету – 700,0 тис. грн.

– Реконструкція фельдшерсько – акушерського пункту під амбулаторію сімейної медицини по вул. Центральна 216а в с. Андріївка Буського району Львівської області – з обласного бюджету -300 000 грн., плюс кошти місцевого бюджету – 30 000 грн. – Реконструкція Народного дому з заміною несучих конструкцій даху з пристосуванням об’єму горища під гуртки у с. Вербляни Буського району Львівської області – з обласного бюджету -1 200 000 грн., плюс кошти місцевого бюджету – 219 261 грн.

  Мікропроекти: 

– Капітальний ремонт системи водовідведення з даху Буської гімназії м. Буська Львівської області – з обласного бюджету 124 240 грн., плюс кошти районного бюджету – 100 тис. грн. інші (місцевий, громада, меценати) -73 943 грн.

– Капітальний ремонт (заміна віконних блоків) Кутівської ЗОШ І –ІІ ст. в с. Кути Буського району Львівської області – з обласного бюджету 122 739 грн., плюс кошти районного бюджету – 40 000 грн., інші -98 700 грн.

– Капітальний ремонт Олеської ЗОШ І-ІІІ ст. в смт. Олесько Буського району Львівської області – з обласного бюджету 185 050 грн., плюс кошти районного бюджету -180 000 грн., інші – 34 000 грн.

– Капітальний ремонт Петричівської ЗОШ І- ІІ ст. в с. Петричі Буського району Львівської області – з обласного бюджету 173 725 грн., плюс кошти районного бюджету – 100 000 грн., інші – 124 000 грн.

– Реконструкція фельдшерсько-акушерського пункту у с.Боложинів Буського району Львівської області – з обласного бюджету 52 тис. грн., плюс кошти місцевого бюджету – 45 770 грн. інші (громада, меценати) -7,0 тис.грн.

– Капітальний ремонт (заміна віконних та дверних блоків) Буської ДЮСШ в м. Буськ Львівської області – з обласного бюджету 109 810 грн., плюс кошти районного бюджету – 50,0 тис. грн., інші – 90,0 тис.грн.

Зекономлено відповідно до системи електронних закупівель ProZorro – 118,2 тис. грн.

В 2017 році виділялися кошти з районного бюджету на пільгові перевезення, а саме: Укрзалізниці виділено 157,0 тис. грн., на автобусні перевезення 120,0 тис. грн.

З обласного бюджету в цьому році на пільгові перевезення виділено на Буський район 312,7 тис. грн. на автобуси.

Підтримували соціальний захист населення, забезпечення соціальними послугами громадян, громадські організації як соціально спрямовані (спортивно-реабілітаційний клуб, Асоціація інвалідів, пропозиції УТОСУ, Спілки репресованих, Братства ОУН-УПА (останнім щомісячні виплати збільшили вдвоє)), так і молодіжно-скаутські (Пласт) та спортивні (по напрямках легкої атлетика, бокс, футболу). Зупинятись на цьому не буду. Підтримку зазначених галузей видно з прийнятих програм.

Інформація про діючі районні Програми станом на 29.11.2017р. – всього 42 програми, з них затверджені у 2017 р. – 14 програм Профінансовано 2 274 400 грн. у 2017р. 

Основні підтримані радою соціально-економічні програми:

– Цільова соціальна програма реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Буському районі на 2010-2017рр.

– Програма соціального захисту населення Буського району на 2013 – 2017 роки . У комісії розглянута уже нова на 2018 рік. Буде винесена на чергову сесію. Програма зайнятості населення Буського району на 2013-2017 роки.

– Програма соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, на 2014-2017 роки.

– Програми оздоровлення та відпочинку дітей Буського району на 2014 -2018 роки.

– Місцева програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на 2015 рік та до 2021 р. у Буському районі Львівської області.

– Комплексна програма соціального захисту та реабілітації інвалідів Буського району на 2015-2019 роки.

– Комплексна програма забезпечення техногенної та пожежної безпеки у Буському районі на 2015-2018 роки.

– Програма технічного і фінансового забезпечення, удосконалення та розвиту системи централізованого оповіщення і зв’язку Буського району на 2016-2017 роки.

– Програма підтримки радіоінформаційного простору у Буському районі на 2016- 2018 роки Програма виплати одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам у 2016-2020 роках.

– Програма створення резерву матеріально-технічних ресурсів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків Буського району на 2016 – 2020 роки.

– Програма покращення матеріально-технічного стану та фінансової підтримки об’єктів спільного користування за рахунок субвенцій з місцевих бюджетів на 2016-2018рр.

– Районна Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Буському районі Львівської області на 2016 – 2018 роки

– Цільова соціальна Програма розвитку фізичної культури і спорту в Буському районі на період до 2020 року

– Програма підтримки розвитку пріоритетних та масових видів спорту (легка атлетика, футбол, волейбол, настільний теніс, бокс) у Буському районі на 2016- 2020 роки.

– Програма розвитку Пласту Національної Скаутської Організації України, станиці Красне, на 2016-2020 роки

– Програма розвитку культури Буського району на 2016-2017 рр.

– Програма комплексного розвитку території Буського району на 2016-2020 рр.

– Програма фінансової підтримки розвитку АПК у Буському районі на 2016-2018 роки.

– Програма підтримки молодіжної політики в Буському районі на період 2016-2020 рр.

– Програма «Обдаровані діти Бущини» на 2016-2020 роки.

– Програма по стабілізації епідемічної ситуації та попередженню спалахів інфекційних захворювань на території Буського району

– Програма ведення містобудівного кадастру у Буському районі Львівській області на 2017 – 2020 роки

– Програма фінансової підтримки Центру надання адміністративних послуг на 2017 рік

– Районна програма «Пільгове медичне забезпечення учасників АТО в 2017 році в Буському районі».

– Програма «Охорона і збереження культурної спадщини Буського району на 2017- 2020 роки».

– Програма енергозбереження для населення Буського району на 2017-2020 роки

– Програма технічного і фінансового забезпечення Буської районної державної лікарні ветеринарної медицини на 2017 рік

– Програма соціально-економічного та культурного розвитку Буського району на 2017 рік

– Програма охорони навколишнього природного середовища Буського району на 2017-2020 роки

– Програма Підтримки громадян – жителів Буського району, які прийняті на військову службу за контрактом до Збройних Сил України у 2017 році.

– Програма фінансової підтримки агропромислового комплексу у Буському районі на 2017-2019 роки

– Стратегія розвитку Буського району на 2017-2020 роки Програма підтримки ГО «Буська Спілка політв’язнів та репресованих України» на 2017рік. Та інші.

Хотілося б щоб усі програми фінансувались у повному обсязі.

 Підняті питання в Асоціації місцевих рад на рівні області та на всеукраїнському рівні.

  Бюджетні – неодноразово піднімалась мною проблематика покладання на районні бюджети (та відповідно бюджети ОТГ) нових видатків, та відповідно вилучення зазначених субвенцій з державного бюджету, що в рази зменшує можливість районних бюджетів зосереджувати кошти на проведення зазначених капітальних видатків, а саме:

– Цього року вперше за весь час вилучили з державної субвенції видатки на оплату енергоносіїв освіти та медицини і поклали їх на районні бюджети та бюджети об’єднаних територіальних громад, як і видатки по фінансуванні заробітних плат технічних працівників галузі освіти.

– Також держава відмовилась фінансувати пільгові перевезення, довезення учнів до навчальних закладів, техдопомогу та методичні кабінети в галузі освіти і також переклала ці видатки на районні бюджети (чи бюджети об’єднаних територіальних громад).

– У проекті державного бюджету на 2018 рік наявна пропозиція вилучити з державного бюджету і покласти на фінансування районного пільги за житлово- комунальні послуги. А це мільйони гривень. Тоді ще більш загостриться проблема виплати заробітних плат у бюджетній сфері, а капітальні видатки фінансувати буде в рази складніше.

– Чималі цільові субвенції, які у 2017 році ішли на районні бюджети пропонується передати на рівень області, а вже звітам потрібно буде випрошувати на район. Чергова прокладка.

– Кабінет Міністрів України подав ще пропозицію покласти на районні бюджети виплату субсидій, але наразі це питання лише обговорюється, з проекту держбюджету на 2018 рік викинуте. Отже, враховуючи вищевикладене, на даний час достеменно не відомо, які ще додаткові фінансові зобов’язання держава покладе на районні бюджети, тому в цій ситуації стверджувати щось напевно складно.

   По цих питаннях зокрема на форумі місцевого розвитку в м. Трускавці 23 червня я особисто дискутував з заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Негодою В’ячеславом Андроновичем, для якого ця дискусія було недуже приємною. 

Подавав пропозиції до вдосконалення обласних програм, зокрема «Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017 – 2020 роки». Зокрема на зборах Асоціації «Ради Львівщини» пропонував розділити в оцінюванні міста та села. Адже головні бали виставляються за співфінансування проекту, а в цьому села з містами не потягаються. І спонсорів міста більше мають. Частково дослухались. Але проблема багатих спонсорів, які дають кошти ніби від імені громади, за що високий бал, залишилась. Проте участь у конкурсі брати потрібно.

ГОЛОВА БУСЬКОЇ РАЙРАДИ ПРОЗВІТУВАВ ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА РІК

Піднімав і голови рад підтримали – проблематика фінансування доріг. Служба автомобільних доріг на звернення голів райрад дає відписки. У підпорядкуванні районних рад доріг немає, а з пального жодної гривні податку в районний бюджет не іде, а в державний. В районі усі основні дороги з асфальтовим покриттям у підпорядкуванні Служби автомобільних доріг у Львівській області (окрім доріг міста Буськ, які є комунальними міської ради). І по дорогах району замовником робіт є лише обласна служба, якій з державного бюджету виділяють на ремонти незначний відсоток від потреби. Частково докидає Львівська обласна рада, бо згідно домовленостей певна частка податків від таможні іде в обласний бюджет з цільовим призначенням на дороги. Але люди ідуть до нас. А ми пишемо чисельні листи-прохання в область. Раніше ще був податок з транспортних засобів, 50% якого перераховувалось на до місцевих рад (сільських, селищних, міських) на комунальні дороги. Тепер такого податку немає. Є акциз з заправок.

Голови рад пропонують ліквідувати обласні служби автомобільних доріг, усі дороги в районах, окрім таких, як траса Київ-Чоп, передати на місцеві ради і напряму з держбюджету перераховувати кошти з податку на пальне відповідно до протяжності доріг, а місцеві ради прийматимуть рішення, який участок дороги потребує термінового ремонту. Інакше так і будемо вічно просити. (Приклад Андріївка, Закумаря, Чішки).

Районні ради не погоджують вирубки лісів. Тому ми скеровуємо відповідні запити, що мною було зроблено.

Участь у заходах 

   Починаючи з Різдвяних (приймав у себе дітей, зокрема з будинку «Добре серце»), Прийняв цього року на тиждень дітей зі сходу України згідно підписаної угоди, коли був на Луганщині у 2016 році, брав участь практично у всіх районних заходах з приводу відзначення державних подій, історичних дат, вшанування видатних постатей. Виступав перед громадою з промовами, у яких намагався висвітлити історичний зміст тієї чи іншої події, донести до громадян цікаву інформацію, відвідував у Терцентрі та Хоспісному відділенні людей похилого віку та ін.. Практично немає такого тижня, коли я не беру участь в тих чи інших заходах. 

Участь у заходах, які найбільш запам’ятались.

ГОЛОВА БУСЬКОЇ РАЙРАДИ ПРОЗВІТУВАВ ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА РІК

– 4 січня разом з пластунами взяв участь у заходах разом з пластунами станиці Красне в передачі Фифлеємського вогню миру.

– 11 січня виступив перед Красненською громадою на могилі головнокомандувача УПА, генерал-хорунжого Василя Кука з нагоди 104-ї річниці його народження.

– 20 січня в день Водохреща в приміщенні райради прийняв вихованців дитячого будинку «Добре серце», які під керівництвом Володимира Пристача продемонстрували цікавий та емоційний виступ. Мені це запам’яталось яскравою сторінкою. Цього ж дня з нагоди відзначення Дня Соборності України доєднався до всеукраїнської патріотичної акції “Міст єдності” (в’язали стрічки єдності на мості через Західний Буг).

– З нагоди 98-річниці Дня Соборності України, в приміщенні Буської мізичної школи виступив перед громадою з історичним анонсом подій 22 січня 1018 року.

ГОЛОВА БУСЬКОЇ РАЙРАДИ ПРОЗВІТУВАВ ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА РІК

– 26 березня цього року відповідно до підписаного меморандуму під час моєї поїздки на Схід ще у 2016 України делегація із 15-ти школярів та двох виховників завітала на тиждень у гості до Буського району з міста Кремінна Луганської області (Межує з попаснянським районом). Нашим прийомом Луганські діти були дуже задоволені. Мені особисто телефонувала голови Кремінної РДА та райради і дякували. Діти їздили на чисельні екскурсії, зокрема замками Золотої підкови міста Львова, гостювали в Соколянському лісництві, плавали в басейні. ознайомилися із національною вишивкою у приватному музеї родини Грушицьких, відвідали краєзнавчий музей міста Буська. А у Буському будинку дитячої та юнацької творчості опановували писанкарство. 

– 3 квітня взяв участь відкритті другої черги нового збудованого тепличного комплексу ТОВ «Галіція Грінері» де був присутній також посол Королівства Нідерландів в Україні Кейс Кломпенхаувер, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. Це Єдине підприємство в Україні, яке вирощує листовий салат різних видів за технологією сухої гідропоніки у Буську, збільшує потужності виробництва та розширяє асортимент, залучаючи кошти іноземних інвестицій. Там мав приємність особисто поспілкуватися.

– 9 квітня у неділю взяв участь у Екуменічно-екологічній Хресній Дорозі вулицями міста Буська разом з єпископом Сокальсько-Жовківської Української Греко- Католицької Церкви Михаїлом Колтуном, душпастирями усіх конфесій та тисячами бужан.

– 11 травня 2017 р.в Буську разом з учнівською молодю біля пам’ятника Президентові ЗУНР Євгену Петрушевичу взяв участь у флешмобі з нагоди схвалення Радою ЄС безвізового режиму для України.

– 19-20 травня 2017 р. взяв участь у підведенні підсумків районного етапу військово- патріотичної гри «Джура». Тоді вкотре перемогли школярі – Андріївської загальноосвітньої школи!

– 23 травня 2017 р. в Буську взяв участь у загальнорайонному віче з нагоди відзначення Деня Героїв, з приводу чого виступив перед громадою.

– 01 червня 2017 р. в дитячому будинку «Добре серце» відбулося свято з нагоди відзначення Дня захисту дітей у якому взяв безпосередню участь. – Взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції 28 червня де виступив перед громадою з інформацією Конституційного процесу в Україні.

– Підтримав археологічну експедицію, яка на чолі з Петром Довганем була проведена у Буському парку в липні місяці. Допомагав в забезпеченні продуктами.

– 6 серпня разом з бужанами вшановував пам’ять Маркіяна Шашкевича на Білій (Маркіяновій) горі. Від Буського району розгорнутий найбільший прапор.

– Заступник голови Роман Фурда був делегований від районної ради і взяв участь у заходах до Дня Незалежності України на сході нашої держави у місті Кремінна.

– У вересні разом з бойовими волонтерами та учасниками АТО взяв участь у патріотичному майданчику, присвяченому темі АТО та волонтерства в Україні. – 26 вересня в районному Народному домі взяв участь у щорічному, уже VIII за черговістю, форумі краєзнавців – літописців Бущини «Мій край – моя історія жива».

– 3 жовтня 2017 р. Взяв участь у прийомі делегації з м. Пренай (Литва). – Взяв участь у заходах до 75-ї річниці УПА та Дня захисника України де виступив з історичною інформацією перед громадою в Буському РНД та на могилі головнокомандувача УПА Василя Кука.

– У неділю, 15 жовтня, у селі Климець Сколівського району на Верецькому перевалі взяв участь у відкритті і освячені Меморіального комплекс полеглим січовикам Карпатської України на Верецькому перевалі.

– З нагоди створення ЗУНР 1 листопада біля пам’ятника Євгену Петрушевичу в місті Буськ виступив перед громадою змістовно окресливши історію становлення Західноукраїнської Народної Республіки.

– 2 листопада 2017 р. Взяв участь у нараді з перевізниками та головами місцевих рад де підняв питання ціни на перевезення, чистоти маршруток та стану автостанції у місті Буськ.

– разом з двома десятками небайдужих жителів нашого району, воїнами АТО, представниками громадських організацій, пластунами, за ініціативи душпастирів УГКЦ взяв участь в акції “Посади дерево миру”.

– У неділю 12 листопада разом з Бущанськими митцями став учасниками обласного фестивалю гостинності у м. Сокалі. Виступив перед громадою Сокальщини. Пізніше долучився до прийому митців Сокальщини у нас в районі.

– 21 листопада взяв участь у заходах з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.

– 25 листопада 2017 р. разом з мешканці Буського району вшанував жертв голодоморів та усіх, хто загинув від червоного терору початку ХХ століття. Виступив перед громадою Буська з приводу цих подій.

– З нагоди Всесвітнього дня людей з інвалідністю, в неділю, 26 листопада, в актовій залі Буської ДМШ взяв участь у районному фестивалі «Повір у себе». Був нагороджений подякою Всеукраїнської асоціації інвалідів за їх підтримку. Сюди не увійшли різноманітні робочі зустрічі та наради з представниками різних галузей, щодо вирішення наболілих питань.