Сьогодні, 26 квітня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з експортерами Львівщини, аби порушити питання та обмінятися думками з приводу підтримки та стимулювання експорту підприємств області.
У межах зустрічі, на якій були присутні керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та керівники державних установ, розглянули питання просування експортного потенціалу Львівської області та роботу Центру підтримки експорту у Львівській області.
«Дуже важливо налагодити довіру між бізнесом та владою. Тут, на Львівщині, ми починаємо спостерігати ситуацію, коли бізнес все частіше починає налагоджувати конструктивний діалог з владою і опиратися на неї як на надійного партнера. Тому така зустріч, яку ми організували сьогодні, вкрай важлива з точки зору об’єднання зусиль, адже ми сьогодні маємо більші ресурси і можливості, ніж кілька років тому, і треба їх грамотно використати», – зазначив Олег Синютка.
За підсумками 2017 року та кількох місяців 2018 року на Львівщині фіксують зростання промислового виробництва. Це стосується сільського виробництва та інших експортоорієнтованих галузей, таких як харочова та легка промиловість, деревообробка, машинобудування тощо.
«Упродовж останніх років ми спостерігаємо зростання експорту вцілому по Україні та зростання експорту у Львівській області зокрема. 2017 рік ми закінчили на позначці +24,3%, а за два місяці 2018 року уже є майже 21% по зростанню експорту. Якщо подивитись на валовий регіональний продукт Львівської області, то можна зауважити, що на 40% він є експортоорієнтований», – наголосив директор департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Роман Филипів.
Географія експорту Львівської області – це 80 країн світу, однак основна питома вага припадає на країни Європи. А у зв’язку із політичною ситуаціє у світі підприємцям Львівщини радять звернути увагу на інші ринки, які раніше не перебували в полі зору бізнесменів.
«У структурі експорту з’являються нові ніші, які затребувані в країнах Близького і Далекого Сходу. Ми маємо великий потенціал, однак мусимо навчитися ним оперувати. Підготовка виходу експортера на ринок конкретної країни має бути ретельно продумана. Знання вимог торгових мереж, вимог до сертифікації, налагодження зв’язків із закордонними партнерами мусять бути в основі роботи для тих, хто хоче розширити ринки збуту своєї продукції. Відтак, вихід експортерів Львівщини на нові світові ринки забезпечать виграш для усіх: і самих виробників, і Львівщини вцілому, і наповнення бюджету», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.
Зазначимо, у Львівській області станом на початок 2018 року є більше тисячі експортерів, головним чином у галузі деревообробки, машинобудування та харчовій переробній промисловості.
У межах зустрічі зі експортерами також порадили підприємцям звертатись по допомогу у сектор із просування експорту, що функціонує при департаменті економічної політики ЛОДА та Центр із просування експорту при торгово-промисловій палаті Львівської області.