Головна Цікаво Сила кохання

Сила кохання

"Нам рушник весільний мати простелила, на подружнє щастя нас благословила.

Польові ромашки друзі дарували, музика весела цілу ніч лунала."

Такі слова народної пісні линули минулоріч на адресу 321 надбужанській парі, котра стала на рушничок щастя. До речі, за словами начальника відділу ДРАЦС Ольги Кравчук, у 2013 р. молодят було на 63 пари більше, аніж у 2012 та на 13 в порівнянні з 2011 роком. До речі минулого року любили частіше, а сварилися рідше, адже на 321 церемонію одруження припадає 110 розлучень. Як буде з рушничком щастя в рік Синього Коня, ще невідомо, в народі кажуть: "Поживемо – побачимо".

Не йдіть до шлюбу у п'ятницю

Ще наші прабабусі знали про різні щасливі прикмети, особливо під час весільної церемонії. На жаль, нині багато звичаїв люди призабули, а дарма. Виявляється, ми часто винні у тому, що відпускаємо синього птаха щастя. А можна ж усе зберегти й захистити. Пропонуємо вашій увазі найпоширеніші стародавні весільні традиції, яких дотримувалися наші пращури.

Отож, вирішили поєднати долі? Варто пам'ятати, що існують несприятливі, нещасливі дати, у які, навіть якщо весільне дійство відбулося якнайкраще, спільне життя лагодитися не буде. І навпаки, існує в році "ваш" день, його особливо важливо вирахувати для укладання церковного шлюбу.

Трапляється, молодята та їхні родичі вирішують справляти весілля тоді, коли є вільний ресторан чи бар. Але інколи ця пристосованість повертається розбитими надіями. Наприклад, не можна брати шлюб чи справляти весілля у п'ятницю (пісний день). Є спеціальні захисні молитви, замовляння, котрі оберігають молодих від злого ока чи не дуже щирих побажань. Важливо навіть гроші, які дарують на весілля, правильно взяти. Бо хоч і сподіваємося, що усі гості ставляться до наречених з відкритим серцем, але бувають і такі, що "скидають" свої проблеми у весільні конверти. І молоді, нічого не підозрюючи, перебирають на себе чужі проблеми. Тож на столах, особливо перед майбутньою подружньою парою, обов'язково слід класти обереги. Не завадять такі обереги й у вбранні для молодих.

Закриті плечі – на багатство, босоніжки – до бідності

Ще наші прабабусі знали, що кожен елемент весільного вбрання, особливо народного костюма, виконує роль не просто прикраси, а оберегу від усього злого, що може зашкодити молодятам. Нині мода диктує свої умови. Але засватаній дівчині таки слід шити чи купувати довгу весільну сукню. Ніяких міні, якщо вам не байдужа власна доля. Чим довше плаття – тим тривалішим і міцнішим буде ваше подружнє життя. Довгою має бути і весільна фата. Не можна прикрашати волосся квітами без фати та вінка. Не для шлюбної церемонії і наймодніший капелюшок, бо може спричинити розлучення. Недарма кажуть: щастя – під вельоном.

Прикриті у молодої плечі, особливо під час шлюбу чи розпису, – до багатства. Віддайте перевагу і туфелькам або черевичкам, босоніжки – до бідності.

Ліпше в халаті, але у своєму

Часто спостерігаємо: ніби все є у молодят – житло, меблі у квартирі, дороге авто, а сімейні стосунки не ладяться. І чоловік, котрий ще вчора так гаряче клявся у коханні, нині не дуже спішить додому. Може, ви просто віддали комусь своє жіноче щастя? Наприклад, коли позичили подрузі своє весільне плаття чи фату. Не варто цього робити, як і давати міряти. Особливо слід берегти те, у чому вінчалися в церкві, бо це все – сильні обереги. Шлюбну одіж взагалі добре зберігати. Якщо, наприклад, захворіла дитина, ці речі допоможуть зняти недугу певним замовлянням.

Не можна й продавати весільну сукню чи фату. Був, приміром, випадок, коли такі речі матір купила за оголошенням для своєї померлої незаміжньої дочки. Незадовго смертельною недугою захворіла і власниця проданих речей. Отже, не варто і купувати вживаного весільного одягу, адже невідомо, яку енергетику він у собі несе. Тому, як мовиться, ліпше у халаті, але у власному.

Чи не найголовнішим в атрибуті весільної церемонії є обручки. В жодному разі не переплавляйте їх на інші вироби, якщо хочете щасливого подружнього життя. Інколи, щоб зекономити, батьки виготовляють для молодих обручки з лому: старих поламаних перснів чи хрестиків, зубів. Вважайте, доля у дітей – поламана.

Взагалі, кожен елемент у весільній церемонії має сприяти щастю молодих у шлюбі. Здається, дріб'язкові на перший погляд деталі, насправді – магніти, що притягують до людини здоров’я, багатство, любов, щасливе батьківство, забезпечують подружню вірність.

Будь-яка пора, лиш би щастя принесла

Не так вже й багато молодят прагнуть вставати на весільний рушничок у морозну та кришталеву пору. Коли сніжинки осідають на віях, а мороз пощипує щічки, коли нареченій зовсім не хочеться ходити в тоненьких весільних черевичках білими від снігу доріжками, кутатися в коротеньку (бо довгу сукня не дозволить) курточку та на камеру робити вигляд, що анітрохи не холодно. Проте є й сміливці. До прикладу, одна молода надбужанська пара вирішила поєднати свої серця у день Святого Валентина, який цьогоріч припадає на п’ятницю.

Розписка в День закоханих. Що ще романтичніше може бути? Таке не лише запам'ятається на все життя, а й принесе молодій парі щастя. З точки зору нумерології (маємо надію, що ця наука «переважить» забобони наших прабабусь), якщо підсумувати 14. 02. 2014, то вийде число 14. Чотирнадцятка символізує пожвавлення. Одиниця – початок чогось нового а, чотири – стабільність. Тобто, це база, на якій може вирости щось нове і міцне. Один плюс чотири дорівнює п'ять. П'ятірка символізує імпульс у майбутнє.

Краса врятує світ, а кохання здолає барикади

Справді, кохання немає бар'єрів. Взяти хоча б дві молоді пари, котрі зустрілися і покохали один одного далеко не в романтичній обстановці – на Майдані. Як сказав один бущанин: "Майдан не лише відроджує нову українську націю, але й робить людей сильнішими – це справжня школа життя, знаходиш друзів, кохання, розумієш, хто є хто". І ось в такій революційній обстановці на рушничок щастя стали 28-річний івано-франківець Олег Іщенко і 23-річна Марина Лапюк зі села Мирного, що на Рівненщині та інша пара – 21-річний киянин Богдан і 25- річна Юлія.

Можливо, як і всі дівчата, наречені мріяли про пишне весілля, білосніжну сукню, карету запряжену кіньми, і багато гостей. Щодо останнього, то гостей було хоч відбавляй. А ось щодо карети – одна з наречених сказала: "Зараз я б поїхала до шлюбу на танку. Це найяскравіша подія у моєму житті." Відсутність святкового одягу також не стала перепоною для закоханих. Хлопці одягли камуфляжну форму, а дівчата – кому як пощастило. Одна – в скромному платтячку та зимових чоботах, інша – в новій весільній сукні, яку запропонувала власниця престижного столичного весільного салону.

Звичайно, не це головне – важливе загострене почуття кохання, їх не злякали вибухи шумових фанат, постріли, морози. Вони з головою занурилися у революційні події, взявши зі собою особливу зброю – силу кохання.

Отож, усім молодим парам бажаємо міцного здоров'я, любові, сімейного затишку, терпіння та Божого благословення!

Інна ПАЛАМАР