Головна АТО Добровольчі батальйони не хочуть легалізації, бо не вірять державним чиновникам та старим...

Добровольчі батальйони не хочуть легалізації, бо не вірять державним чиновникам та старим генералам

Немає змісту легалізуватися під тих, хто танцює під музику країни-агресора. Ми не можемо підкорятися людям, які заробляють на смертях хлопців. Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Дніпропетровськом на тему:  «Як і хто використовує добровольчі формування для зони АТО?» заявив боєць українського добровольчого корпусу «Правого сектора» Денис «Росомаха».

– Ми не хочемо виконувати безглуздих наказів наших генералів, коли  вороги нас будуть розстрілювати, а наші танки будуть стояти за 3 кілометри, і якийсь генерал буде їм казати: «Ні, стійте, там всього 20 осіб. З ними нічого не станеться», – каже боєць.

З ним погоджується і його бойовий товариш, учасник бойових дій у зоні АТО, боєць батальйону «Донбас» Олексій Корж.
– Давайте згадаємо липень-червень. Що тоді сталося? Командири завели наші  збройні сили в котел і там покинули їх на розтерзання. Генерали знали, що там є російські війська, що там є техніка, що то все вже пристріляно! Наших хлопців поволокли і просто на розстріл віддали. А ви після цього кажете, що ми не хочемо вступати у збройні сили? Та на хрена вони нам потрібні. Ви вже вибачте за вислів. Навіщо? Щоби черговий товстопикий генерал підставив хлопців? Та буде те саме, що було у нас у 1943 році, коли радянська армія почала наступати. Сотнями, тисячами гнали на кулемети, і хлопці просто залишалися в землі. Дотепер викопують! І ви хочете сказати, що йти далі під Литвина, який про..рав кордони? І що далі? Далі тупо покладуть, як поклали у 1943 році тих хлопців? Ви знущаєтеся над нами? – Олексій Корж дуже емоційно відповідає на це питання.

За його словами, зараз у нас іде справжня війна з Росією.
– Забудьте про АТО. У нас немає АТО, у нас є – війна з Росією! – наголошує боєць «Донбасу».

Що стосується статусу учасника АТО, то, за його словами, такого статусу не існує. Є тільки статус учасника бойових дій.
–  А як учасник добровольчого батальйону, я такого статусу не маю і не буду мати доти, аж поки такого статусу мені не надасть комісія, – зазначив Олексій Корж.

Інша справа, в який спосіб бійці будуть отримувати цей статус – чи через суд, чи через кипу паперів, які оформляють через ЗСУ чи Нацгвардію.
– Є ще питання про тих, хто воював у добровольчих батальйонах до моменту їх підпорядкування ЗСУ чи Нацгвардії, і загинули. Ось у нашому батальйоні 23 травня 5 осіб загинуло та 5 – поранено. Що з ними робити? Ці поранення не дають можливості знову повернутися на війну. І я ось уже четвертий місяць після лікарні займаюся цим питанням. Причому, не сиджу і не чекаю, коли придумають та приймуть ці закони. Я був у складі групи, яка писала проект закону про надання статусу. Цей закон внести на розгляд Ради попередньою каденції. Де він? А його немає, – підсумовує Олексій Корж.