Головна АТО Держава посилила соціальний захист військовослужбовців, мобілізованих у зону АТО

Держава посилила соціальний захист військовослужбовців, мобілізованих у зону АТО

Держава посилила соціальний захист військовослужбовців, мобілізованих у зону АТО, та членів їхніх родин. До різних законодавчих актів внесли більше двадцяти змін.

Військовослужбовцям, які призвані на військову службу під час мобілізації, передбачено виплату в розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського й старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

Відповідно до наказу міністра оборони від 12.06.2014 р. «Про виплату винагороди військовослужбовцям Збройних сил України» для військовослужбовців, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, додатково передбачено виплату премії в розмірі 100 відсотків місячного окладу.

За всіма громадянами, які призвані під час мобілізації на військову службу, гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток. Одночасно вони отримують грошове забезпечення як військовослужбовці, їм нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися у день демобілізації; за ними зберігається право на підприємницьку діяльність для приватних підприємців при призові на військову службу під час мобілізації. При цьому державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприєміців не припиняється, не припиняється і виплата пенсій пенсіонерам у разі призову їх на військову службу під час мобілізації.

У разі встановлення інвалідності (залежно від її причини та групи) учаснику АТО виплачується одноразова грошова допомога в розмірі від 85 до 304,5тис. грн; призначається або підвищується пенсія в розмірі 40-100% грошового забезпечення; надається 50 – або 100-відсоткова знижка на комунальні послуги; здійснюється безплатне забезпечення ліками.

У разі поранення військового, контузії, травми або каліцтва йому виплачується одноразова грошова допомога у розмірі від 3 тис. до 52,5 тис. грн (залежно від відсотка втрати працездатності, що встановлюється медкомісіями).