Головна АТО На Львівщині вдосконалюють свої знання на практиці майбутні командири інженерних підрозділів

На Львівщині вдосконалюють свої знання на практиці майбутні командири інженерних підрозділів

Чимало курсантів Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вже здобули досвід реальних бойових дій в АТО.

«Другий тиждень поспіль на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки на Львівщині вдосконалюють свої теоретичні знання на практиці курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які здобувають фах військових інженерів. На об’єктах навчально-матеріальної бази військового полігону воїни-інженери вчаться застосовувати весь спектр інженерної техніки, озброєння та спеціального обладнання, виконують різноманітні завдання за призначенням», – повідомили у вищому військовому навчальному закладі, де також поінформували:

«Одна з навчальних ділянок облаштована спеціально для опанування курсантами навичок із мінно-вибухової справи. Тут вони вчаться не лише знешкоджувати ворожі міни, саморобні вибухові пристрої, робити проходи у мінно-вибухових загородженнях, але й самі на практиці знайомляться із властивостями вибухівки та особливостями її використання. Майбутні офіцери військ переднього краю, як ще прийнято називати інженерні війська, зокрема, знайомляться і застосовують на практиці різноманітні установки розмінування: від УР-83П, яка здатна зробити прохід у мінному полі довжиною понад 100 метрів та шириною до шести метрів, до переносного заряду розмінування ЗРП-2, що здатен на замінованій місцевості створити стежку до 60 метрів завдовжки та до півметра завширшки.

На навчально-тренувальному комплексі підготовки інженерних військ не менш галасно. Тут не вщухає гуркіт важкої інженерної техніки. Багатотонні шляхопрокладачі БАТ-2, машини для відривання котлованів МДК-3, полкові землерийні машини ПЗМ-2 та десятки одиниць іншої техніки роблять те, для чого вони і були розроблені: горнуть тонни землі, в лічені хвилини відкопують траншеї та котловани, пересувають будівельні матеріали. А керують цими важкими машинами прості курсанти — виховані Національної академії сухопутних війсь, адже знання своєї техніки і досконале володіння нею – запорука успіху командира-інженера.

Начальник факультету підготовки спеціалістів бойового (оперативного) забезпечення Академії, полковник Михайло Івасюк, розповів: «Усі практичні заняття проводяться відповідно до курсу теоретичної підготовки. А потім вже допускаємо їх до керування технікою. До речі, всю програму постійно корегуємо відповідно до викликів, що виникають перед інженерними підрозділами в рамках збройних конфліктів сучасності, зокрема й на сході України. В першу чергу, більше уваги приділяємо встановленню своїх та подоланню ворожих мінно-вибухових загороджень, знешкодженню мін та саморобних вибухових пристроїв, обладнанню фортифікаційних споруд, маскування, здійсненню інженерної розвідки, організації переправ через водні перешкоди тощо».

На цьому навчально-тренувальному комплексі військові інженери розгорнули цілий деревообробний цех, де курсанти вчаться обробляти деревину по повному циклу, від розпилу колод на дошки до підготовки окремих елементів дерев’яних конструкцій. Згодом ці деталі стануть частинами мостів, бліндажів та інших інженерних споруд.

Загалом, впродовж осіннього польового виходу курсанти-інженери відточують свої практичні навички із застосування майже усіх наявних в інженерних військах зразків озброєння та військової техніки. Більшість їхніх викладачів мають досвід виконання завдань в межах антитерористичної операції на сході України.

До речі, й чимало курсантів Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вже здобули досвід реальних бойових дій в АТО. За словами викладачів, вони не лише вигідно вирізняються серед своїх однокурсників мотивацією до отримання і засвоєння військових знань, але й є їхніми помічниками. Вже за лічені роки колишні школярі та вже досвідчені воїни під керівництвом кваліфікованих викладачів видового вишу поповнять лави Збройних Сил України та стануть основою сучасних та професійних інженерних військ».

Про це повідомили на сайті львівської імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували фотографії з навчань на полігоні.