Головна АТО На Львівщині учасники АТО мають змогу отримати землю безкоштовно

На Львівщині учасники АТО мають змогу отримати землю безкоштовно

Військові, які служать в АТО, а також родичі тих, хто загинув під час Революції Гідності та антитерористичної операції, мають право на отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Станом на 22 вересня в нашій області таке бажання виявили майже дві сотні громадян.

Ще на початку літа перший заступник голови Львівської ОДА Йосиф Ситник дав доручення управлінню Держземагентства у Львівській області та органам місцевого самоврядування зарезервувати відповідні земельні масиви із земель запасу державної власності. Загалом ця площа складає 991 гектар, з яких 60 земельних ділянок площею 479 га за межами населених пунктів та 121 ділянка (512 га) у їх межах. Виділені земельні ділянки призначені для індивідуального житлового будівництва та ведення особистого селянського господарства. На території області проживає 49 членів сімей, родичі яких загинули під час Революції Гідності, понад 250 членів сімей, рідні яких загинули у зоні АТО та понад вісім тисяч воїнів, які воювали і продовжують перебувати на східних теренах України.

Найбільше земельних ділянок зарезервовано у Буському районі -понад 200 га, у Жовківському – 111 га, Жидачівському – 108 га, Миколаївському – 60 га, Дрогобицькому – 50 га, Яворівському – 47,9 га, Стрийському – 31 га, Бродівському та Золочівському – по 15 га тощо.

Як повідомив керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак, на сьогодні лише четверо військових, які брали участь в АТО, звернулись з заявою про надання їм земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. Це Юрій Іськів, Назар Романишин, Ігор Лущанець з Ожидова і Михайло Мельничук з Соколівки. Пакет документів, куди входять копії паспорта та ідентифікаційного коду; довідка, яка підтверджує, що заявник справді служив в зоні АТО; викопіювання земельної ділянки – місце, де за межами населеного пункту із наявних земель запасу і резерву знаходиться ділянка, надсилають до Львова. До місяця часу, а то й менше, надходять відповіді. От, наприклад, Юрій Іськів заяву написав у кінці серпня, а вже 12 вересня надійшов наказ про надання йому земельної ділянки. Тепер потрібно виробити технічну документацію і можна користуватись землею. Євген Кичурчак схиляється до думки, що доцільніше її використовувати під овочівництво чи садівництво.

Щодо вартості виготовлення технічної документації, то для родини загиблого виділення і оформлення всіх документів буде безкоштовним, а для решти заявників технічну документацію виготовлятимуть за собівартістю. Але як повідомив голова РДА Богдан Гринишин, і для решти учасників АТО це буде безоплатно, -шукатимуть додаткові резерви.

Отож, ті військовослужбовці, які бажають отримати земельні ділянки, повинні звернутися у райдержадміністрацію з заявою і документом, який посвідчує їхню участь в АТО.