Головна Цікаво Чи варто встановлювати фотоелектричну установку?

Чи варто встановлювати фотоелектричну установку?

365

Використання енергетичного потенціалу сонця має багато переваг. Це насамперед екологічна установка, яка допомагає нам піклуватися про оточення та економити звичайні ресурси. Ми також можемо розраховувати на значно менші рахунки за електроенергію. Зараз в Україні діє зелений тариф ціна на електроенергію за ним дуже вигідна. Він пропонує привабливі умови продажу надлишкової електричної енергії, завдяки яким ви зможете отримати прибуток.

Фотоелектричну установку інколи розглядають як допоміжне джерело для надання гарячої службової води. Та найчастіше це система, яка постачає будинок безкоштовною електроенергією. Перш ніж рахувати прибутки, варто ознайомитися з особливостями такого обладнання.

Ефективність сонячних модулів у стандартних умовах

Стандартні умови (STC – стандартні умови випробування) є загальноприйнятими робочими нормами для панелей, які дозволяють порівнювати різні моделі та параметри. STC вважається сонячним випромінюванням потужністю 1000 Вт/м2, температурою 25 °C і швидкістю вітру 1,5 м/с. Як відомо, потужність сонячних панелей залежить від погоди й типу установки. Через це часто параметри, задані виробниками, важко відтворити в реальності: одні й ті ж панелі будуть функціональні по-різному в різних установках.

Що варто знати сонячну установку?

Вибір зазвичай починається з сонячних панелей. Варто переглянути пропозицію виробників, почитати огляди й форуми. Ми розкажемо основну інформацію, яку слід знати.

Одноклітинна панель виготовлена з кремнію. Цей матеріал має властивості, які дозволяють струму текти внаслідок падіння сонячного світла. Щоб досягти більшого ефекту, необхідно об’єднувати комірки в модулі. Вони правильно обрамлені (антивідбивне покриття, загартоване скло, рамка з алюмінію) й утворюють цільову панель. Переважно розрізняють полікристалічні та монокристалічні клітини.

Полікристалічні клітини виготовлені з полікристалічного кремнію. Вони мають світло-синій колір, а кожна клітина – прямокутник. Технологія їхнього виробництва менш складна, що робить їх дешевшими та поширенішими, ніж монокристалічні (назва яких уже вказує на більш складну структуру).

Візуально їх можна впізнати за кольором (від темно-синього до чорного). Кожна ланка має закруглені кути – це результат побудови єдиного кристала кремнію. Їхня перевага – більша ефективність, що особливо цінується в місцях із обмеженою доступністю та ускладненим монтажем.

Як вибрати розмір і потужність сонячної установки?

Не розмір будинку чи кількість жителів, а сума в рахунках за електроенергію є основним критерієм для того, щоб оцінити правильний розмір сонячної установки. Найважливішим її параметром буде потужність (кВт). Показники залежать від тенденції споживання електроенергії в конкретному господарстві протягом року.

Система не потребує технічного обслуговування та забезпечує безвідмовну роботу. Електроенергія виробляється сама: все відбувається автоматично, без вашого втручання. її можна споживати в режимі реального часу на фермі чи передавати в мережі на основі перепродажу. Практично немає ризику, що сонячна система вийде з ладу. Термін її служби оцінюється у 25 років, а гарантія виробника зазвичай застосовується протягом усього цього періоду.

Сонячна установка – вигідна інвестиція, чистий прибуток від якої ви зможете отримувати вже за 5-7 років.