Головна Цікаво Ефективні агроприйоми в живленні рослин. Довірся порадам експертів!

Ефективні агроприйоми в живленні рослин. Довірся порадам експертів!

Ще зі шкільних часів відомо, що живлення рослин – це процес поглинання і засвоєння поживних елементів, необхідних для підтримання життєдіяльності. Саме живлення є частиною загального обміну речовин рослинного організму. Розрізняють повітряне, листкове, ґрунтове та кореневе живлення. Макро- (N, P, K) та мікроелементи (S, Mg, Zn, Ca та ін.) є обов’язковими складовими тіла всіх рослин і потрібні для його нормального росту та розвитку.

Однією з найголовніших переваг листового (фоліарного) підживлення є те, що завдяки цьому процесу поживні речовини значно швидше надходять до рослини, що дозволяє йому за короткий час подолати дефіцит поживних речовин. Позакореневе підживлення протягом багатьох років з успіхом використовують у рослинництві, особливо в інтенсивних технологіях вирощування.

Різними дослідженнями встановлено, що поверхня листка покрита певним водовідбиваючим шаром, який стає бар’єром і протидіє проникненню достатньої кількості корисних речовин. Щоб вирішити цю проблему та покращити стабільність сполук у розчинах, науковці пропонують використовувати хелатуючі агенти (наприклад, ЄДТА). Добрива в хелатній формі відмінно засвоюються рослинами, безпечні для навколишнього середовища і вельми ефективні. Вони можуть бути натуральними або синтетичними сполуками. В цих металоорганічних комплексах хелатуючий агент міцно утримує іон металу в розчинному стані хелатного кільця аж до самої миті потрапляння його в рослину.

Застосування поліамінів — це сучасний метод хелатування мікроелементів. Ці гормоноподібні речовини утворюються усередині рослині й вважаються стимуляторами росту. Інноваційна розробка компанії Stoller Group – препарат X-Tra Power. Він створений на основі хелатованих поліамінами мікроелементів і має багато плюсів. Серед них:

  • активний вегетативний ріст й розвиток кореневої системи;
  • широкий оптимальний діапазон показників рН (3-9);
  • комплекс необхідних мікроелементів (Mg, Cu, Zn, Mn);
  • відмінне поглинання мікроелементів;
  • висока доступність.

За висновками експертів компанії, реалізація запропонованої системи живлення рослин забезпечує підвищення врожайності сільськогосподарських культур (мал. 1).

 

На рослинний світ сильно впливають абіотичні чинники навколишнього середовища. Перепади високих і низьких температур, відсутність опадів, заболочення, висока або низька кислотність ґрунтового розчину, негативний вплив хімічних сполук, механічна дія сільгосптехніки – це основні стресові чинники для рослин. Вони здатні значно гальмувати їх ріст, розвиток, знижувати врожайність та якість культур.

Для вирішення цієї складної і відповідальної задачі ідеально підійде флагманський продукт від компанії Stoller – Bioforge. Цей препарат заснований на запатентованій технології і здатен попередити, сконтролювати стресові процеси, спричинені надмірним синтезом етилену. Добриво містить сполуку N,N’ (диформіл сечовина), що має антиоксидантну природу й значно посилює ріст більшості зернових культур, діючи на генному рівні.

Враховуючи постійну мінливість погодно-кліматичних умов та їхній негативний вплив на сільське господарство, для аграріїв прийшов час вирощувати культури по-новому. Правильне підживлення та своєчасний захист за допомогою препаратів Stoller забезпечать вирощування високих і сталих врожаїв сільськогосподарських культур!