Головна Цікаво Функціональність римських штор в інтер’єрі

Функціональність римських штор в інтер’єрі

Функціональність римських штор в інтер’єрі

Римські штори уособлюють стильну практичність, регулюючи ступінь освітленості приміщення. Здавна господині змочували полотна тканини водою і вішали їх у вікна, зберігаючи прохолоду в спекотні дні. У зв’язку з тим, що полотно ставало важким і доставляло незручності, продумали підйомний механізм. З часом римські штори зазнали певних змін і стали повністю задовольняти потреби сучасної людини, вимоги якої до інтер’єру стали значно суворішими, ніж у старі часи.

Механізм підйому став доступний у двох варіантах: ручний та автоматичний. Другий зручніший, практичніший, але і дорогий. Доцільно встановлювати на вікнах, що у важкодоступних місцях.

Що таке римські штори

Найбільш активно стали використовувати завісу даного виду древні римляни, звідси і походить назва римські штори. Цільнокроєне полотно з вертикальними рядами кілець та горизонтальними планками вільно піднімається та опускається. Залежно від конструктивних особливостей створює видимість чітких складок чи рівного полотна.

Наприклад, у класичному виконанні, тканина в опущеному вигляді рівна, при підйомі збирається в драпірування, створюючи хвилеподібні складки. Класика дозволяє заощадити простір.

Безкаркасні римські штори – створюють ефект продуманої недбалості і через відсутність стрижнів у такому виконанні рівні складки досягти неможливо.

Тому необхідно проконсультуватися з фахівцем, ознайомитися з можливими видами римських штор та підібрати найкращий для себе варіант.

Переваги римських штор:

  • підходять для будь-якого стилю та напрямки, вписуються гармонійно у всі інтер’єри;
  • тканини представлені у великому асортименті;
  • не забирають частину необхідного простору, на відміну від звичних портьєр;
  • завдяки регулюванню підйомного механізму фіксуються на відповідному рівні;
  • захищають приміщення від яскравих сонячних променів;
    прикрашають приміщення, доповнюючи інтер’єр якоюсь родзинкою і неординарністю.

Вибираючи римські штори, враховуйте дизайн приміщення. Правильно підібрана модель завіс ідеально виглядатиме у всій вже створеній обстановці і допоможе створити теплу атмосферу. Відмінний асортимент штор у римському стилі можна знайти в інтернет-магазині “Санстайл”.