Головна Цікаво Історія про те, як стати акціонером великої технологічної компанії

Історія про те, як стати акціонером великої технологічної компанії

Власник та засновник інвестиційного фонду Микита Ізмаїлов став акціонером найбільшої технологічної компанії на території України Parimatch у період з 2015 до 2016 року. Як тільки він почав працювати в організації, у нього і на думці не було такого, що він став одним із учасників недосяжної для себе величини. При цьому Сергій Портнов вирішив, що два або три топ-менеджери повинні були мати певний опціон за свої праці та старання пов’язані з цим бізнесом. Ось власне йому й вдалося увійти до їхнього числа.

У своїх інтерв’ю Микита Ізмаїлов нерідко згадував, що з 2012 до 2017 року він мав стрімкий розвиток як CFO (або інакше фінансовий директор). Головним завданням було заходити в нові ринки країн, що розвиваються, створюючи власні компанії, проходячи стадії ліцензування, підключаючи тим самим нові способи отримання грошових коштів. Також принагідно проводилися певні переговори. При цьому подібне почало перетворюватися на деяку рутину. Як приклад, Микита Ізмаїлов навів приклад з тим, що для кожного банку потрібно було пояснювати кожен інвойс: крім самого договору на рекламні послуги ними запитували певні скріншоти певних сайтів для обґрунтування ситуації на предмет, чому реклама закуповується саме за тим чи іншим прайсом, так як ціни на рекламування були на той момент різні.

Після цього вони зробили висновок у тому, що це дійство задля нього, відчуваючи внутрішнє вигоряння, цим почало позначатися безпосередньої роботі: більш пасивне участь у роботі підприємства міста і своїм прямим обов’язкам, і навіть вогник бувалих цілей і завдань почав поступово згасати . Тому було ухвалено однозначне рішення – залишити пост CFO.

На даний момент він зі своїми як він зазначив “хлопцями” або діловими партнерами зустрічаються для проведення неофіційних R&L звітності, отримуючи тим самим свої дивіденди. Якщо говорити про операційну діяльність, то в них він не бере участі, але при цьому відстеження можливостей найбільшого в Україні беттингового гіганта PariMatch відбувається на найвищому рівні: якщо він бачить, що компанія зможе укласти новий стратегічний важливий контракт, то він обов’язково буде підписаний.

Микита Ізмайлов інвестор спортбанк залишивши посаду фінансового директора зацікавився в одному стартапі, який була компанія у сфері онлайн-банкінгу monobank. Вони мали активне зростання, а модель роботи компанії була перспективною.

Виникнення бренду sportbank та його розвиток

Після знаходження контактів Діми Дубілета, який і вважався засновником monobank, перше, що було зроблено – встановлення партнерських відносин, запропонував колаборацію, впровадивши методи платежів у кобренди паріматч, а також запустивши випуск карток, пов’язаних з технологічною компанією. Але при цьому хлопці розраховували на розвиток в іншому напрямку, розвиваючи власний бізнес, тому результат переговорів був відмовою.

При цьому ідея лишилася. Було знайдено групу однодумців, а також людей, готових вкласти гроші, тим самим ставши співінвесторами. Після чого вдалося запустити проект – мобільний банк sportbank. Розробка платформи коштувала кілька мільйонів, а також понад 2 роки роботи. На MVP компанії вдалося вийти лише у жовтні 2019 року.

Після цього незабаром PariMatch інтегрував банківські послуги як один із способів платежів. У момент поповнення коштів на карти інших банків виплачувалася комісія з боку клієнта, але при цьому на карти sportbank виграші виводилися без абсолютно безкоштовно. Як для клієнтів Parimatch це мало бути як один із непоганих бонусів.