Головна Цікаво Як вибрати керамічну плитку для ванної та кухні?

Як вибрати керамічну плитку для ванної та кухні?

Керамічна плитка неодноразово перевіряється ще до того моменту, як потрапить на прилавки магазинів. Організації з контролю якості вибірково перевіряють відповідність окремих елементів заявленим виробником характеристикам. Будь-який вид плитки перевіряється на відповідність форми і розмірів. Підлогову плитку випробовують на стійкість до механічних навантажень і стирання. Зовнішню плитку – на морозостійкість і реакцію до перепадів температур і вологості. Всю інформацію про характеристики плитки (класі зносостійкості, морозостійкості і т.д.) можна знайти на упаковці. Обов’язково слід попросити упаковку і ретельно її вивчити.

Як вибрати керамічну плитку? Дивимося на значки. Якщо ви хочете вибрати керамічну плитку для підлоги, шукайте на упаковці значок, який зображає ступню. Наприклад, на сайті інтернет-магазину ceramic-city.com.ua ви знайдете всю необхідну інформацію щодо призначення плитки, її характеристик. Якщо ступня на чорному тлі, значить, плитку можна використовувати для підлоги. Якщо фон світлий (або заштрихований), значить, дана керамічна плитка володіє підвищеним рівнем зносостійкості. Швидше за все, вона буде коштувати дорожче. Якщо ви купуєте плитку для кухні або ванної в квартирі, де живе 2-3 людини, то сенсу переплачувати за підвищену зносостійкість немає. А якщо вибирається плитка для офісу, краще придбати більш зносостійку.

Якщо на упаковці виявлений значок, в якому зображена рука, значить, плитка призначена для облицювання стін. Будучи покладеної на підлогу, така плитка довго не прослужить.

Сніжинка на упаковці говорить про те, що керамічна плитка є морозотривкої – її можна використовувати для зовнішніх робіт.

Значок, який зображає полум’я, повідомляє про кількість обжигов – про це говорять циферки 1 або 2. Подвійний випал – це стара технологія. Така плитка має меншу міцність і більш високою пористістю. Для стін в інтер’єрі сухого приміщення така плитка підходить відмінно, а для підлоги і стін ванної або для кухонного фартуха краще вибрати плитку одинарного випалу.

Є ще буквена маркування, що демонструє, наскільки стійка плитка до дії вологи і хімічних речовин, а також до механічних впливів. АА – найстійкіша, А – вельми стійка, В і С – середні значення, а D – малостійка. Отже, якщо ви хочете вибрати керамічну плитку для ванної, звертайте уваги на вироби з маркуванням АА або А.

Керамічна плитка ділиться по класах зносостійкості: від I до V. Для підлоги кухні краще брати плитку не менше III класу зносостійкості, а для передпокою і коридорів – III, IV або V.

Сортність керамічної плитки. Згідно з міжнародними стандартами, кожній партії керамічної продукції присвоюється певний сорт. Всього існує три сорти керамічної плитки. Ця інформація важлива, якщо ви маєте намір вибрати керамічну плитку один раз і на багато років.

Що являє собою керамічна плитка першого сорту? Під першим сортом мається на увазі продукція, в якій не більше 5 відсотків елементів не відповідають заявленим характеристикам.

У партії другого сорту вже п’ята частина плитки виявиться далека від досконалості. Третій сорт керамічної плитки – самий низькоякісний і, відповідно, недорогий.

Насправді, навіть другий сорт керамічної плитки знайти в продажу досить непросто, а якщо і пощастить, то його ціна виявиться не на багато нижче першосортною плитки.

Досить часто зарубіжні виробники взагалі не вказують сорт своєї продукції; в даному випадку мається на увазі, що керамічна плитка, що потрапила в руки споживачеві, буде найвищої якості.

Вибираючи плитку для підлоги або стін (імпортну або вітчизняну), потрібно дивитися колір написів на упаковці. Згідно з тими ж міжнародними нормами, вся маркування на упаковці керамічної плитки вищого сорту повинна бути червоного кольору, для другого сорту використовується синя маркування, для третього – зеленого. В цілому ж імпортна плитка, як правило, якісніше вітчизняної.

Зовнішній вигляд

Найпростіший, але в теж час один з найнадійніших способів визначити якість керамічної плитки – візуальний огляд. Причому ретельно оглянути стоїть не тільки зовнішню поверхню, але і «виворіт».

Зворотний бік керамічної плитки повинна бути ідеально рівною: переконатися в цьому можна, доклавши одну плитку до іншої. На ній не повинно бути опуклостей, бульбашок, западин, великих вкраплень іншого кольору, зате обов’язково наявність рельєфного малюнка, який забезпечує максимально надійне зчеплення з цементним або клейовим складом.

На зовнішній поверхні керамічної плитки повинні бути відсутніми патьоки, відколи й погано прокрашенние краю.

Купуючи плитку однієї серії, але з різних партій, обов’язково попросіть представника магазину розкрити кілька коробок і порівняти колір плитки. Дуже часто інтенсивність забарвлення або навіть відтінок плитки з різних партій не збігається, що згодом може засмутити вас, так як неспівпадання будуть видні неозброєним оком на стіні або на підлозі.

Якщо грамотно вибрати керамічну плитку, це дозволить на довгі роки забути про ремонт, адже якісне облицювальні покриття з кераміки прослужить багато років, радуючи початковим зовнішнім виглядом і міцністю.

Автор статті: Єлизавета Донець