Головна Цікаво Як вибрати якір для катера

Як вибрати якір для катера

Від правильного вибору якоря може залежати багато: потрапити в шторм простіше, ніж здається. Та й не завжди потрібен шторм, вистачить сильного вітру, щоб порушити комфортну риболовлю чи відпочинок на воді. Які ж характеристики потрібно враховувати при виборі якоря?

Деякі судновласники, поклавши руку на серце, використовують 10-12 кг цегли. У штиль, і навіть при невеликому вітрі, така безпечність допустима. Але при сильному вітрі ця недбалість може знайти серйозні наслідки. І це не тільки порушення умиротворення, але навіть деформація і затоплення плавзасоби, загроза життю людей знаходяться на борту.

Які ж характеристики потрібно враховувати при виборі якоря?

– Утримуюча сила. Чим вище утримує сила, тим менш громіздкий якір доведеться з собою тягати. Досить усереднений показник для більшості типів якорів: на кожні 100 кг водотоннажності 1 кілограм ваги якоря. Взагалі, у будь-якого продавця повинні бути списки, в яких наочно наведені розрахункові дані по тому чи іншому виду якорів.
– Поверхня дна. З усіх видів якорів тільки Адміралтейському якоря неважлива поверхню: він може утримуватися на будь-якому типі дна. Інші можуть працювати більш якісно на одному з грунтів, і взагалі не працювати на іншому.

Великий вибір якорів ви знайдете на сайті інтернет-магазину Лодка-Лодка. В розідлі сайту http://lodka-lodka.com.ua/accessories/anchor/p0546 ви можете знайти якорі різних видів та різного призначення. Спеціалісти сайту допоможуть ваму виборі.

Види якорів

Якір Кішка

1. Якір-кішка
Досить поширений тип якорів, який використовується як в якості станового якоря (на невеликих плавальних засобах), так і в якості додаткового. Найбільше доцільно користуватися кішкою у водоймах з піщаним дном або на закоряженних ділянках. Лапи міцно фіксують якір, зачіпляючи за деревину, але це може стати і мінусом: при занадто щільному зачепі доведеться "подарувати" якір-кішку корчі.
Деякі судновласники, при виготовленні саморобних якорів цього типу, враховують фактор критичного навантаження на метал (найчастіше, чавун), яка потрібна для розгинання кішки. Таким чином, "давши по газах", вдається зберегти якір, хоч той і піддається деформації. Кішки не підходять для мулистого або кам'янистого дна.

Якір Данфорта

2. Якір Данфорта
Відрізняється високою утримуючою силою на мулистих ділянках дна. Дві широкі, довгасті і гострі лапи, розташовані на близькій відстані один від одного, здатні встромляє в м'які ділянки дна і створювати якісно високу фіксацію катера.
Якір має трохи незграбну форму, не складається і володіє великою вагою, що робить його нерентабельним для плавзасобів з невеликим водотоннажністю.

Якір Матросова

3. Якір Матросова
Нагадує, по модифікації, якір Данфорта, але відрізняється більш високим зчепленням з дном, яке забезпечують штоки. Воно (зчеплення) залишається високим навіть при розвороті катера на 360 ", що особливо актуально в сильний шторм. Це ж якість можна додати до списку мінусів, тому буває дуже проблематично витягти якір з дна. Добре підходить для мулистих і дрібно кам'янистих ділянок дна.

Якір Холла

4. Якір Холла
Схожа, з двома вищенаведеними, модель якоря. Якір Холла діє так: торкнувшись дна, він лягає плазом, коли якірний ланцюг протягне його, нижній прилив лап чіпляється за грунт, змушуючи лапи повернутися і забрати грунт лопатками. Щоб якір надійно спрацював, його необхідно віддавати з ходу. Утримуюча сила безпосередньо залежить від грунту. З пухкого і неоднорідного дна такий якір попросту вирве. Не підходить для водойм з м'якими і мулистими поверхнями.

Адміралтейський якір

5. Адміралтейський якір
Адміралтейський якір все більше переміщується в музеї, і все менше його можна зустріти на будь-якому судні, будь то човен, катер або ж яхта. Адміралтейський якір сильно поступається за силою якорям, в яких використовуються дві лапи для фіксації. Тим не менше, і в нього є свої, хоч і невеликі, переваги. Наприклад, практичність. Адміралтейський якір підходить для водойм з будь-яким типом дна. Однаково міцно утримує катер, і на мулистому грунті, і на кам'янистому, і на повитому водоростями дні.

Якір Кобра

6. Якір "кобра"
Володіє високою утримуючою силою (до 25-30 кг на кілограм ваги якоря). Завдяки широкій і гострої лапі, він не тільки міцно чіпляється, але при вискакуванні здатний швидко зачіпатися за інші ділянки дна. Хороша модель, але досить проблематично знайти якір-кобру невеликого розміру. Добре показує себе на дрібно кам'янистому і піщаному дні.

Якір Плуг

7. Якір "Плуг"
Конструкція схожа з якорем "кобра", але, на відміну від останнього, не є монолітною. Складається з двох незалежних частин, які скріплені таким чином, що "плуг" якісно утримується в грунті навіть при розвороті плавзасоби до 180 ".