Головна Цікаво Користь і шкода від бджолиного пилку

Користь і шкода від бджолиного пилку

Багато людей пробували бджолиний пилок, яка відрізняється цікавим смаком і чарівним ароматом. Однак застосовувати цей продукт можна тільки в тому випадку, якщо це вам порадив лікар. Справа в тому, що користь і шкода від пилку бджолиної досі вивчається дослідниками.

Бджолиний пилок: користь і шкода

У складі цього смачного продукту дуже багато вітамінів, амінокислот і різних мікроелементів. Завдяки цьому він приносить чимало користі здоров’ю людини. Якщо раптом у місті виник спалах інфекційного захворювання, то пилок допоможе вам не заразитися, так як вона підвищує імунітет. Любителі екстремальних дієт повинні додати ласощі в свій раціон, так як воно здатне заповнити запас амінокислот в організмі.

У пилку досить багато каротиноїдів, а цей елемент позитивно впливає на зір людини. Якщо раптом ви втомилися від роботи і відчуваєте, що сили закінчуються, то з’їжте трохи цих ласощів. Ви відразу ж помітите, що ваш настрій покращився. Також продукт допомагає позбутися від безсоння і депресії.

Але є ситуації, коли вживати його строго заборонено. З обережністю ставитеся до бджолиному пилку в тому випадку, якщо ви страждаєте від індивідуальної її непереносимості. В іншому випадку у вас може виникнути алергія. Якщо ви годуєте малюка грудьми, то теж відмовтеся від такої їжі, так як алергія з’явиться у вашого малюка.

Якщо пам’ятати про протипоказання, то продукт не принесе вашому організму шкоди. Ви зможете сповна насолодитися його смаком і поправити стан свого здоров’я. Головне, щоб ви їли в міру!

Правила вибору бджолиного пилку

Щоб правильно вибрати пилок, зверніть увагу на її колір. Він повинен бути яскравим і красивим. Якщо її збирали бджоли, то вона буде строкатою, а не однотонної. Однак такий продукт дуже швидко псується, тому його висушують. В результаті пилок стає більш бляклої. Якщо вам пропонують такий продукт в теплу пору року, отже, продавець вирішить розпродати старі запаси. Варто відмовитися від такого придбання.

Запитайте у продавця, де саме розташована пасіка. Якщо неподалік від неї розташована траса або заводи, то ласощі навряд чи буде дійсно корисним. Постарайтеся знайти продавця, як товарів якого ви впевнені. Тільки в такому випадку можна захистити себе від можливих неприємностей.

Правила зберігання

Варто пам’ятати про те, що даний продукт дозволено зберігати тільки в сухому вигляді. На самому початку бджолиний пилок необхідно просушити в сушильній шафі. Температура всередині нього повинна досягати 40 градусів. Після цього ласощі можна висипати в баночку зі скла, кришка якої щільно закривається. Перга же зберігається по іншому. Про те як зберігати пергу ми розповімо пізніше. Далі продукт ставлять в холодильник.

В середньому бджолиний пилок зберігається два роки. Однак пасічники з великим досвідом роботи вміють змішувати її з медом в певних пропорціях. В такому випадку продукт буде зберігатися набагато довше – до п’яти років поспіль.