Головна Цікаво Міст на “Переставках” в аварійному стані

Міст на “Переставках” в аварійному стані

 Днями до редакції районної газети "Воля народу" завітали мешканки села Утішків з проханням допомогти їм вирішити чи не найбільшу проблему околиці "Переставки" (вул.Зарічна) – аварійно-небезпечний міст, що відтепер остаточно від’єднав майже 70 мешканців від села. Далі – детальніше.

 
Не один рік людям, які мешкають на "Переставках", доводиться спостерігати за тим, як руйнується їх єдине сполучення з селом – дерев’яний міст через р.Західний Буг. Жінки розповіли, як оббивали пороги місцевої ради, проте й через півроку – жодних зрушень. 
 
Пані Марія зауважила, що дерев’яній переправі ще нема й 15 років, а з 51 балки вже 6 прогнулись, а інші практично всі прогнили. Тож латання її не надто допоможе. Сьогодні до їх осель немає доїзду – власні автівки у гаражах, а інші й не намагаються переправитись на інший берег. Та найбільше людей тривожить те, що до них не дістануться ані швидка, ані, Боже борони, пожежна. Співрозмовниці бідкаються, що потрібно викликати газову службу, але ця машина до хати, мабуть, не доїде.
 
«Раніше, – кажуть співрозмовниці, – мостом користувалась важка техніка ПП "Західний Буг", але коли ситуація набула загрозливого характеру, водії почали об’їжджати небезпечну переправу. Можливо, якби конструкцію укріплювали і не перевантажували потоком габаритного транспорту, міст ще служив би людям. Та тепер, щоб дістатись райцентру, водії самотужки прикривають діри дощечками та сподіваються на щасливе повернення додому. Що не кажіть, а 5 метрів над річкою – висота більш ніж загрозлива  для життя».
 
Перед цим мостом через Західний Буг, як у казці, варто було б поставити камінь із написом: «Прямо підеш – небезпеку знайдеш», а ще краще – попереджувальний знак, що міст в аварійному стані і проїзд заборонений.
 
Як нам пояснила Утішківський сільський голова Тетяна Лакатош, навесні цього року сільрада своїми силами замінила три балки. Однак важка техніка ще більше пошкодила міст. Уже наприкінці тижня вона пообіцяля підлатати дерев’яну переправу, хоча розуміє, що конструкція потребує повної заміни.   
 
Ірина  КОРЧИНСЬКА