Головна Цікаво Знову про гроші, або Як народжуються афери

Знову про гроші, або Як народжуються афери

Нещодавно в одній популярній газеті звернула увагу на статтю під шокуючою назвою "В українців відберуть гроші". Йшлося про те, що вилучатимуть гроші для очищення і дезінфекції від небезпечних хвороб.

"Вчені Інституту екологічної безпеки провели певні дослідження і виявили, що на гривнях живуть збудники туберкульозу, сибірської виразки, пневмонії та різних видів грибків. Тому експерти Національного банку на прохання фахівців Міністерства охорони здоров'я вирішили запобігти можливим масовим спалахам епідемій і "почистити" гаманці українців, тобто їхні банкноти. У кожному обласному центрі діятиме пересувна лабораторія. А жителі райцентрів та сіл зможуть здати свої гривні для очистки у найближчому відділенні «Ощадбанку». Скажу відверто, викладена автором інформація викликала подив та безліч запитань. Але, як з'ясувалось згодом, не лише в мене. Подібне відчули і  банківські працівники, зокрема завідуюча Буським відділенням "Ощадбанку" Надія Особа, до якої звернулася за коментарем.

Паперові гроші в будь-якій країні можуть бути носіями небезпечних мікроорганізмів і спровокувати різноманітні хвороби. Виявляється, про "чистку" грошей вона вперше чує, тим паче, що ще й в «Ощадбанку». Тому зателефонувала до львівського керівництва. Ті з подивом – вже у Київ, результат нульовий, тобто хтось знову придумав чергову пастку для й так бідних українців.

Користуючись нагодою, Надія Особа висловила застереження щодо такої псевдоакції з грошима. В жодному разі, хто б не приїхав у село чи місто, не віддавати свої банкноти. Особливо наголосила, аби пенсіонери не піддавалися на вмовляння та аргументи, і запам'ятали, що ніяких виїзних  лабораторій не буде.

Ось така вийшла історія з "чисткою" грошей. Правда, для чого людей вводити в оману? Вони і так більше, ніж достатньо "почищені" різноманітними реформами, а тут ще й хочуть їхні гроші продезінфікувати.

Інна ПАЛАМАР