Головна Цікаво Орнаменти і кольори в традиційних вишиванках

Орнаменти і кольори в традиційних вишиванках

816

Хочете купити вишиванку, або вишите пляття недорого, але складно визначитися з візерунком або забарвленням? Ми розповімо вам про традиційні орнаментах і кольори.

Найдавніші візерунки – геометричні: з ромбами, зірками, зигзагами, пересічними лініями і хрестами. Зустрічаються тут і знаки нескінченності, і невеликі кружечки, і навіть витіюваті «каракулі». Вони уособлюють собою воду і сонце – два головних символу, що забезпечують життя людини. Це своєрідні енергії матері і батька, об’єднані в узорах на сорочці дитини, потужний оберіг. Червоні візерунки – сонячні, а блакитні – повітряні.

Геометрично е орнаменти часто зустрічаються на «офіційної» одязі. Ви можете купити вишиванки в інтернет-магазині для школи – вони і виглядають досить строго, і залишаються практичними завдяки трикотажній основі.

Якщо ж потрібен більш ошатний варіант, то віддають перевагу одягу з квітковим орнаментом. Він символізує собою досконалість природи, її красу. Найпоширеніші мотиви: калина, соняшники, волошки, хміль, виноград, барвінок і дубове листя. Дуб вишивають на чоловічих сорочках – це символ родючості, розвитку роду. А калина – жіночий візерунок, що позначає відродження. Маки здатні захистити свого власника від злих помислів, а ось хміль – символ молодості.

Що ж стосується кольору, то класичними тут вважаються червоний і синій. Їх вибирають, коли хочуть купити дитячу вишиванку для хлопчика. А ось для дівчаток підійдуть більш строкаті квіткові візерунки, де зустрічається зелений, жовтий, блакитний і малиновий відтінки.

У своїх орнаментах ми орієнтуємося на кращі традиції нашого народу. Вибираючи вишиванку, ви долучаєтесь до культури, що формувалася століттями. Ми лише злегка адаптували її під сучасні форми одягу.

Вишиванки – це речі з натуральної та гіпоалергенної тканини, в якій буде зручно вам і дитині.
Що ж стосується кольорів на дитячих вишивках, то традиційно використовується один з чотирьох – білий, синій, червоний, зелений. У складних орнаментах кольори комбінуються між собою, але частіше використовуються окремо. Основою для дитячих вишиванок є високоякісне трикотажне полотно, на якому яскраві фарби орнаменту будуть виглядати незабутньо.

Тоді якщо ви хочете виглядати автентично і мати відношення до століть українського народу а також у 21 столітті стильно і елегентно вам може підійти сучасна вишиванка яка підкреслить ваше відношення до України.