Головна Цікаво Сушка для рушників у ванну: електрична або водяна?

Сушка для рушників у ванну: електрична або водяна?

Якщо ви затіяли ремонт у ванній кімнаті, то вас обов'язково зацікавить питання, який вибрати полотенцесушитель: водяний або електричний? Давайте розберемося.

Водяні полотенцесушителі

Водяний радіатор являє собою вигнуту трубу зі сталі, усередині якої протікає вода, нагріваючи її. Він може бути підключений до системи опалення або до системи гарячого водопостачання. Другий варіант трапляється набагато частіше, оскільки опалювальний сезон триває лише кілька місяців у році, так і підключення досить складне і в деякому роді небезпечне.

Радіатори буває одно – і двоконтурні. Одноконтурні краще вибирати з нержавіючої сталі, адже вода з водопроводу містить речовини, здатні роз'їдати сталь. У двоконтурних у другому контурі знаходиться антифриз, що допомагає нагрівати всю площу рушникосушки.

Водяні полотенцесушителі мають достатньо недоліків. Неякісно зроблені або браковані можуть лопнути, якщо вода брудна або з дрібними частинками, то він може забитися. Якщо гарячу воду відключають, як це часто трапляється влітку, то він, як ви розумієте, гріти не буде. Також істотним його недоліком є відсутність термостата.

Електричний

Електричний полотенцесушитель – пристрій, зазвичай виконане у формі зігнутої сталевої труби з нагріваючим елементом всередині. Потужність складає від 100 до 2000 Вт, все залежить від температури, яку ви оберете. Він гріє не завжди, а лише тоді, коли треба відновити необхідну температуру, тому витрати електроенергії мінімальні.

Він, як і будь-який пристрій, має свої плюси і мінуси. З найбільш явних недоліків – установка вологостійкої розетки у ванну кімнату. Якщо у вас вже зроблений ремонт, то це може бути проблематично. З переваг – наявність термостата, безпека у використанні, можливість не тільки сушити речі, але й обігрівати всю ванну.

Електричні рушникосушки за рахунок свого пристрою можуть бути практично будь-якої форми. Також ви можете не турбуватися про те, що він бракований або просто з-за сильного тиску може лопнути. Купити електричний полотенцесушитель для ванної хорошої якості можна і в Інтернеті.

Який вибрати?

Якщо ви хочете, щоб у вашій ванній завжди було тепло і сухо, щоб рушники сохли швидко, і ви не боялися обпалити руку занадто гарячий полотенцесушитель, або навпаки, страждати від вогкості, тому що немає гарячої води, і у ванній тепер як у погребі, або якщо ви хочете уникнути шансу затопити сусідів з-за поточного радіатора, то краще вибрати електричний.