Головна Цікаво «Понад 20 млн грн субвенції з державного бюджету використали на виплату соціальної...

«Понад 20 млн грн субвенції з державного бюджету використали на виплату соціальної допомоги для дітей-сиріт», – Володимир Лис

Чергова апаратна нарада облдержадміністрації відбулась сьогодні, 3 грудня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Василя Лозинського.

Відповідно до порядку денного розглянули питання про роботу Служби у справах дітей облдержадміністрації у 2019 році та щодо протидії домашньому насильству у Львівській області.

Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис розповів, що станом на сьогодні, в області є майже понад пів мільйона дитячого населення, з них 1036 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та 2239 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Впродовж року під опіку влаштували 276 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, створили 7 прийомних сімей, куди влаштували 13 дітей, а також 3 дитячих будинки сімейного типу, у які влаштовано 20 дітей, а ще 18 дітей влаштували у діючі прийомні сім’ї дитячих будинків сімейного типу. Загалом в області діє 36 дитячих будинків сімейного типу і 87 прийомних сімей. У поточному році у сім’ї громадян влаштували 367 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Тобто є позитивне сальдо у цьому напрямку, і я сподіваюся, що ця позитивна динаміка буде зберігатися й надалі», – зауважив Володимир Лис.

Також він наголосив на важливості навчання для кандидатів-усиновлювачів, яке стало обов’язковим з 20 жовтня цього року відповідно до постанови Кабінету міністрів України.

Серед позитивних показників є 20,4 млн грн. коштів субвенції з державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги, а також виділення коштів із державного бюджету на придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування у розмірі 16,5 млн грн.

«Розпорядником субвенції є департамент соціального захисту населення. Видали 37 компенсації для придбання житла. За умов співфінансування з облрадою ми придбали 24 житлових будинки для 44 дітей», – додав начальник Служби у справах дітей.

Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталя Кузяк повідомила, що з 25 листопада триває Міжнародна кампанія “16 днів проти насильства”, до якої долучається Україна і Львівщина. За її словами, загальна кількість звернень щодо домашнього насильства у районах та містах обласного значення, які надійшли за 9 місяців 2019 року становить 5057, з них: від жінок – 4651, від чоловіків – 373 та 33 – від дітей.

«Задля запобігання та протидії домашньому насильству в області станом на листопад цього року працює 7 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Зокрема, Львівська, Новострілищанська, Жидачівська, Золочівська, Сокальська та Яворівська. За 9 місяців мобільні бригади надали послуги 1 503 клієнтам», – зазначила Наталя Кузяк.

«Понад 20 млн грн субвенції з державного бюджету використали на виплату соціальної допомоги для дітей-сиріт», – Володимир Лис