Головна Цікаво Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день танцю

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день танцю

Цього дня весь танцюючий світ відзначає своє професійне свято – театри опери і балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального і народного танцю та інші, як професійні, так і самодіяльні артисти.

Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера.

Жан Жорж Новер (фр. Jean-GeorgesNoverre) (29 квітня 1727, Париж — 19 жовтня 1810, Сен-Жермен-ан-Ле) – французький балетмейстер, учень балетмейстера Л. Дюпре, реформатор і теоретик хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету». Виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі «Друрі-Лейн» у Лондоні.

Новер розробив принципи героїчного балету і балету-трагедії. У 1759 вийшла його знаменита праця «Листи про танець і балетах», де Новер обґрунтував принципи балету-п’єси, які втілюються засобами дієвої пантоміми і танцю в співдружності композитора, хореографа і художника.

У Львівській області функціонує 415 хореографічних колективів. Серед них зі званням «Народний»  – 23 та «Зразковий аматорський колектив» – 19,
з-поміж яких:

  • ансамбль народного танцю – 328;
  • ансамбль бального танцю – 12;
  • ансамбль сучасного естрадного танцю – 57;
  • ансамбль пісні і танцю – 18;